CENNE PRZEŁAMANIE KOSZYKARZY NA STAFFA

2019-03-07 11:40:56

Koszykarze Hutnika Warszawa przełamali złą passę i w zaległym meczu 21. kolejki II ligi koszykówki, pokonali w hali przy ulicy Staffa drużynę Rosy Radom 91:86.

Od pierwszej do ostatniej minuty spotkanie zdominowała walka na ''desce''. Spotkanie przyniosło emocje do ostatnich sekund i długo wyczekiwane 2 punkty do ligowej tabeli .

Wszystko zaczęło się od znakomitej I kwarty zakończonej przez Dumę Bielan wysoką 13- punktową zaliczką. Niestety na początku drugiej kwarty groźnej kontuzji ręki dostał Patryk Andres któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Po kilku minutach Hutnicy uzyskali najwyższe w całym meczu prowadzenie sięgające 17 oczek (39:22). Po zmianie stron przez większość czasu wynik oscylował w okolicach 10 pkt różnicy, a gra się znacząco wyrównała. Pod koniec meczu goście zaliczyli udany zryw głównie dzięki celnym rzutom dystansowym, w wyniku czego na 30 s do końca tablica pokazywała wynik 87:86. Na szczęście szczelna obrona Hutników w ostatnich sekundach oraz celne rzuty osobiste Wojciecha Rajkowskiego i Grzegorza Malewskiego pozwoliły zakończyć po niespełna 2 miesiącach posuchy feralną serie 6 porażek z rzędu.

Już w sobotę Derby Warszawy. To ważne wydarzenie dla wszystkich fanów stołecznego basketu tradycyjnie odbędzie się w hali przy ul. Staffa 3/5 o godzinie 16:00. Rywalem Dumy Bielan będą rezerwy Legii Warszawa.

Hutnik Warszawa - Rosa Radom 91:86 (24:11, 24:23, 25:29, 18:23)
Najwięcej punktów dla Hutnika:  Maciej Cukierda - 27, Grzegorz Malewski - 20, Rafał Pietrzak - 13.