CZAS NA WILGĘ

2016-05-20 16:41:05

W najbliższą sobotę czeka nas 29. kolejka IV ligi mazowieckiej, grupy południowej. Hutnik Warszawa zagra z Wilgą Garwolin.


W ostatnich spotkaniach piłkarze Sergiusza Wiechowskiego prezentowali się całkiem nieźle. Dwa tygodnie temu rozgromili u siebie Olimpię Warszawa aż 6:1, następnie zremisowali 1:1 ze Spartą Jazgarzew, a w ostatniej kolejce ograli KS Konstancin 1:0. Wilga zajmuje obecnie ósme miejsce w ligowej tabeli, mając w swoim dorobku czterdzieści punktów.

Z kolei Hutnik po ostatnim zwycięstwie nad KS Raszyn 2:1, powrócił na czwarte miejsce. Podopieczni Łukasza Choderskiego w Raszynie rozegrali dobre spotkanie i zasłużenie zainkasowali trzy punkty, i to oni przystąpią do sobotniego spotkania w roli faworyta.

Oba kluby w oficjalnych pojedynkach rywalizowały ze sobą siedem razy. Dwa razy wygrał Hutnik, jedno spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a cztery razy zwyciężał zespół z Garwolina. Stosunek bramek wynosi 15-8 na korzyść Wilgi. W rundzie jesiennej drużyna z Bielan wygrała na wyjeździe 2:1.

Początek zawodów zaplanowano tradycyjnie na godzinę 11:00. Emocje przy Marymonckiej gwarantowane.

Przemysław Popek