DOBRE WYSTĘPY BIELAŃSKICH SIATKAREK

2017-01-29 09:53:33

Dobre wiadomości z siatkarskich parkietów II ligi. Obie bielańskie drużyny - AZS-AWF Warszawa i ESPES Sparta Warszawa odniosły zwycięstwa.

Jako pierwsze, już 26 stycznia rywalizowały zawodniczki Sparty, które w tym sezonie nie biją się o awans do pierwszej ligi, grając bardzo odmłodzonym składem. W Białymstoku zawodniczki Sparty pokazały, że zdobywają coraz więcej doświadczeń, które procentują w siatkówce seniorskiej i stosunkowo latwo, 3:0 pokonały drużynę Bas Białystok, zapewniając Sparcie spokojny byt w ligowych rozgrywkach.

Liderki z AZS-AWF Warszawa stoczyły bój z zespolem z Włocławka, który jedynie z trzecim secie zdołał urwać jednego seta Akademiczkom. W decydującym, czwartym starciu kibice obejrzeli grę "na przewagi", jednak to zespół z Bielan okazał się bardziej odporny psychicznie i mógł cieszyć się z wygranej po czterech partiach.

Przed nami ostatnia kolejka fazy zasadniczej, w której Spartapojedzie na mecz do Rumii, a zespół AZS-AWF Warszawa podejmie we własnej hali Bas Białystok.

Bas Białystok - ESPES Sparta Warszawa 0:3 (23:25, 21:25, 20:25)
AZS-AWF Warszawa - WTS KDBS Bank Włocławek 3:1 (25:19, 25:13, 22:25, 28:26)

MG źródło: inf. własna / fot: Marcin Selerski / marcin.biz

MG źródło: inf. własna