DRAMAT Z HAPPY ENDEM W MECZU Z SOŚNICĄ

2017-10-07 21:29:08

Kolejne dobre spotkanie szczypiornistek AZS-AWF Warszawa w rozgrywkach I ligi. Zespół z Bielan po dramatycznej końcówce, zakończonej happy endem, pokonał 28:25 drużynę Sośnicy Gliwice.

Gliwiczanki w przeciwieństwie do Akademiczek, na inaugurację rozgrywek tegorocznego sezonu nie mogły pochwalić się zdobytymi punktami. Spotkanie przy Marymonckiej rozpoczęło się dobrze dla AZS-AWF Warszawa. Bielańska drużyna wyszła na dwubramkowe prowadzenie, które jednak rywalki ze Śląska zdołały odrobić, a po sześciu minutach wyszły na prowadzenie. Po 10  minutach gry było 4:3 dla Sośnicy.

Następne 10 minut należało do AZS-AWF Warszawa. Stołeczne zawodniczki odrobiły niewielką stratę, a następnie wyszły na prowadzenie 11:8. Do szatni bielańska drużyna schodziła zadowolona z rezultatu 18:13, w pewnie prowadzonym i kontrolowanym przez AZS-AWF Warszawa spotkaniu.

Po zmianie stron zawodniczki nie grzeszyły skutecznością, jednak szczęśliwie dla Bielan do AZS-AWF Warszawa zdobył kolejne dwa trafienia, nie tracąc przy tym w początkowej fazie drugiej połowy gola. Po 40 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 20:15. Choć drużyna z Gliwic zdołała zniwelować stratę do trzech goli, było to tylko chwilowe. Akademiczki kontrolowały mecz, z bezpieczną przewagą nad zespołem gości. Na 10 minut przed końcem meczu było 23:20.

Nerwowo zrobiło się w 55. minucie kiedy to Sośnica złapała kontakt i doprowadziła do wyniku 24:23, a następnie remisu. Kibice nie mieli powodów do zadowolenia, gdy zawodniczki ze Śląska po raz pierwszy wyszły na prowadzenie 24:25 w 57. minucie spotkania. Szczęśliwie końcówka AZS-AWF Warszawa okazała się piorunująca. Na niespełna dwie minuty przed końcem zespół z Bielan doprowadził do remisu, a następnie zdołał zdobyć jeszcze trzy gole, ustalające wynik meczu.

AZS-AWF Warszawa - Sośnica Gliwice 28:25 (18:13)

MG  / fot: Fanpage piłkarek ręcznych AZS