DRUŻYNOWE ZWYCIĘSTWA AZS

2016-09-25 16:09:44

? Udany weekend odnotowali szczypiorniści i rugbyści AZS-AWF Warszawa. W meczu II ligi piłki ręcznej zawodnicy AZS odnieśli zwycięstwo nad CHKS Łódź. Rugbyści z Bielan pokonali w swoim drugim ligowym meczu Rugby Białystok 22:12.

Po utracie punktów na inaugurację w meczu z Politechniką Anilaną Łódź i wysokiej porażce 16:34  z zespołem Uniwersytetu Radom, w drugiej kolejce rozgrywek II ligi, tym razem we własnej hali zawodnikom z Bielan poszło dużo lepiej. Dzięki wypracowanej pięciobramkowej przewadze nad CHKS Łódź do przerwy, stołeczni piłkarze ręczni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, ostatecznie wygrywając 32:29 (do przerwy prowadzili 20:15 - przyp. red.). Warto dodać, że w rozgrywkach II ligi grupy mazowiecko-warszawskiej  występuje 14 drużyn.

Rugbyści mają na swoim koncie w zmaganiach II ligi już 9 punktów. Wszystko dzięki zwycięstwu w pierwszej kolejce rozgrywek z Legią Warszawa 30:15 oraz odniesionej na Marymonckiej wygranej nad Rugby Białystok, w stosunku 22:12. W trzeciej kolejce zmagań Grupy Wschodniej stołeczny zespół zagra z Frogs Warszawa i nie ulega wątpliwości, że będzie faworytem tej potyczki.

MG źródło: inf. własna / fot: AZS-AWF Warszawa rugby