EMOCJONUJĄCY REMIS Z PŁOCKIEM

2017-03-11 15:15:01

Nie zawiedli się kibice, którzy zdecydowali się obejrzeć mecz I ligi piłki ręcznej AZS-AWF Warszawa z Jutrzenką Płock. Zawoniczki z Bielan wywalczyły cenny remis z zespołem, który w poprzedniej kolejce pokonał lidera rozgrywek - MTS Kwidzyn.

Akademiczki występujące w nowych strojach podeszły do faworytek bez respektu i choć Płocczanki prowadziły, to po pierwszej części gry zespół ze stolicy schodził do szatni z jednobramkową przewagą, wypracowaną dzięki trafieniu Pauliny Sulborskiej.

Po zmianie stron kibice zobaczyli prawdziwy rollcercoaster. Bielańska drużyna wyszła nawet na trzybramkowe prowadzenie 19:16, aby kilka minut później przegrywać 21:24. Wydawało się, że ugranie punktu z zespołem Jutrzenki jest nierealne, ale w końcówce kibice obejrzeli prawdziwie atomowy finisz. Wykorzystująca kary dla gości drużyna AZS-AWF Warszawa w ostatniej minucie zdobyły trzy bramki i doprowadziły do remisu dzięki trafieniu Karoliny Kmin.

Najwięcej, bo sześć trafień dla AZS-AWF Warszawa odnotowała Paulina Sulborska. Warto dodać, że były to pierwsze, bardzo potrzebne punkty Akademiczek od passy, którą zanotowały na samym początku rozgrywek. Obecnie AZS-AWF Warszawa ma na swoim koncie dziewięć punktów.

AZS-AWF Warszawa - Jutrzenka Płock 25:25 (13:12)

AZS AWF: E.Osińska, Kuźmicka, D.Osińska - Sulborska 6, Skoczeń 5, Kmin 5, Rozmus 4, Pawłowska 2, Stencel 1, Czerżyńska 1, Lewandowska 1 oraz Gutowska, Kajtek, Król.