FUTSALISTKI Z SZEŚCIOMA PUNKTAMI W EKSTRALIDZE

2021-12-13 11:12:37

Trwają rozgrywki Ekstraligi kobiet w futsalu. Podobnie jak w ubiegłych latach, o medale walczą Akademiczki z AZS AWF Warszawa. Za nimi cenne i pewne zwycięstwo w Białymstoku.


Za nami pięć kolejek spotkań Ekstraligi. Zawodniczki bielańskiego AZS AWF Warszawa nie rozpoczęły ich udanie, jednak udało im się wrócić na właściwe tory po dwóch porażkach na inaugurację.  W grupie północnej, gdzie rywalizuje AZS AWF Warszawa, rywalkami Akademiczek są drużyny AZS UAM Poznań, Unifreeze Górzno,  AZS UG Gdańsk,  AZS UW Warszawa i Helios Białystok. Po pięciu konfrontacjach bilans zmagań to dwie wygrane i trzy porażki.

Sezon rozgrywek nie zaczął się dobrze dla bielańskiej drużyny. W meczu derbowym Akademiczki z AWF uległy AZS UW Warszawa w meczu wyjazdowym 2:4. W drugiej serii spotkań w meczu z mistrzyniami kraju również nie było dane futsalistkom z naszej Dzielnicy cieszyć się z wygranej. Tym razem przegrały 1:10 AZS UAM Poznań.

Przełamanie nadeszło w trzecim meczu, gdzie AZS AWF Warszawa odniósł bardzo cenne zwycięstwo w Gdańsku, zwyciężając 5:3 i zdobywając pierwsze trzy punkty w rozgrywkach. Ostatnie trafienie padło tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Kolejny wyjazdowy mecz w Górznie nie poprawił niestety dorobku punktowego naszego zespołu. Unifreeze Górzno wygrało 9:5.

W piątej kolejce spotkań Akademiczki udały się na Podlasie, gdzie podejmował je Helios Białystok, który do tej pory nie wywalczył jeszcze punktów w grupie północnej Ekstraligi. W pełnym dramaturgii meczu AZS AWF Warszawa wygrał 5:4, zdobywając kolejne trzy punkty i zwiększając przewagę nad rywalkami z Białegostoku.
 
Tabela
miejsce zespół ilość meczów punkty bramki
1. Unifreeze Górzno 5 12 29-15
2. AZS UAM Poznań 4 10 15-3
3. AZS UG Gdańsk 5 7 18-8
4. AZS UW Warszawa 5 6 17-19
5. KS AZS AWF Warszawa 5 6 18-32
6. Helios Białystok 4 0 12-32
 
Red / fot: Fanpage sekcji futsalu AZS AWF Warszawa