FUTSALISTKI ZWYCIĘSKIE W GÓRZNIE

2017-01-08 13:35:56

Ciężka przeprawa zakończona happy endem i zwycięstwo z Unifreeze Górzno w pierwszym meczu tegorocznego sezonu Ekstraligi Futsalu kobiet, to dobra informacja dla wszystkich kibiców AZS-AWF Warszawa. Podopieczne trenera Zbigniewa Tyca zwyciężyły na wyjeździe 4:3.

Jak informuje oficjalna strona futsalistek AZSAWFPN.pl spotkanie rozpoczęło się pechowo, bo już w trzeciej minucie po kontrze prowadzenie objęły zawodniczki z Górzna. Szczęśliwie już chwilę później po golu Patrycji Kowalskiej padł remis, a jeszcze przed przerwą Maria Worosilak wyprowadziła Akademiczki na prowadzenie.

Po zmianie stron przewaga bielańskiej drużyny wzrosła do dwóch goli, dzięki trafieniu Klaudii Grodzkiej, a po 30 minutach gry było już 4:1 dla Akademiczek.  W sytuacji sam na sam nie pomyliła się Karolina Kołomyjec. Zawodniczki z Górzna rzuciły się do odrabiania strat i doprowadziły do wyniku 3:4, ale komplet punktów powędrował do Warszawy. Była to piąta wygrana zawodniczek z Bielan w szóstym spotkaniu tegorocznego sezonu grupy północnej rozgrywek Ekstraligi futsalu.

W drugim meczu Kotwica Kórnik pokonała pewnie 7:1 AZS UW, a mecz UAM Poznań z UG Gdańsk zaplanowano na 8 stycznia.

Unifreeze Górzno – AZS AWF Warszawa 3:4 (1:2)
Bała 3, 33, Siwicka 40 – Kowalska 4, Worosilak 12, Grodzka 22, Kołomyjec 30

AZS AWF Warszawa: 1. Ewelina Łowicka, 2. Kinga Zajączkowska, 6. Monika Wasil, 7. Marta Witoń, 15. Klaudia Dymińska, 4. Karolina Kołomyjec, 5. Dominika Dymitrowicz, 8. Klaudia Grodzka, 11. Maria Worosilak, 19. Patrycja Kowalska

Unifreeze Górzno: 1. Paulina Pilecka, 6. Anna Siwicka, 7 Agata Bała, 9. Klaudia Szymczak, 17. Julita Głąb, 5. Joanna Jeleń, 11. Julia Brzozowska, 13. Marta Fierek, 16. Zuzanna Domagalska

MG źródło: inf. własna / fot: AZS-AWF Futsal