FUTSALOWE DERBY ŁUPEM DRUŻYNY Z BIELAN

2021-02-08 14:19:20

Drużyna AZS AWF Warszawa liderem swojej grupy w rozgrywkach Ekstraligi futsalu. W derbowym meczu przeciwko AZS UW, zawodniczki z Bielan zwyciężyły 4:1.Dużo emocji przyniosły pierwsze fragmenty spotkania, kiedy to bielańska drużyna wyszła na szybkie prowadzenie, po samobójczym trafieniu, będącym efektem niefortunnej interwencji po uderzeniu Magdaleny Zduńczyk. Piłkarki UW nie otrząsnęły się po stracie gola, a chwilę później musiały po raz drugi wyjmować piłkę z bramki, po trafieniu Anny Kowalczyk, która w niedzielny wieczór zaprezentowała bardzo wysoką dyspozycję.

Po czasie, o który poprosiła drużyna AZS UW, strzelczyni drugiego gola po raz kolejny wpisała się na listę strzelców. Choć prowadzenie 3:0 przyszło bardzo szybko, później wynik długo nie ulegał zmianie i do przerwy rezultat się utrzymał.

Po zmianie stron odważniej do ofensywy ruszyły  futsalistki gospodarzy, ale ponownie na listę strzelców wpisały się zawodniczki AZS AWF Warszawa. Gola zdobyła Joanna Krzyżanowska. Do końca meczu bielańskie piłkarki straciły zaledwie jednego gola, dzięki czemu mogły cieszyć się z wygranej 4:1 i pozycji lidera w swojej grupie.

W kolejnej serii spotkań AZS AWF Warszawa czeka niełatwe spotkanie z drużyną AZS Uniwersytetu Gdańskiego.

Red / fot: AZS AWF Warszawa - sekcja futsalu