HUTNIK PEWNIE POKONUJE REZERWY POGONI

2018-11-05 12:58:04

Rośnie forma Dumy Bielan. Hutnik Warszawa wygrał u siebie z Pogonią II Siedlce 3:0, w meczu 14. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej.

W 17. minucie Damian Pracki wychodził sam na sam z bramkarzem, został sfaulowany przez obrońcę, a sędzia główny podyktował rzut wolny dla gości... Minutę później znów Pracki znalazł się w dogodnej sytuacji i uderzył mocno sprzed pola karnego, a piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 25. minucie zawodnik rezerw Pogoni strzelił z 20 metrów, ale Paweł Okrasa obronił to uderzenie, a dobitka innego gracza chociaż była celna, to strzał został oddany z pozycji spalonej. Dwie minuty później, po rozegraniu rzutu rożnego, Rafał Goluch trafił w słupek. W 31. minucie Hutnicy objęli prowadzenie. Paweł Tarnowski dośrodkował w pole karne, a Patryk Turko, na spółkę z obrońcą gości, zdobył bramkę. W 41. minucie z 10 metrów strzelał Pracki, jednak obok słupka.

W 54. minucie Kamil Waśniowski minimalnie przestrzelił z kilku metrów. Kilka minut później z dystansu uderzał Turko, lecz bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczkę. W 75. minucie Bartosz Osoliński doskonale podał do Prackiego, który wbiegł między obrońców i strzałem z 15 metrów podwyższył prowadzenie. W 90. minucie Hutnicy ustalili rezultat meczu. Łukasz Szala dograł do Bartłomieja Gołasiewicza, który z bliska umieścił piłkę w bramce. W doliczonym czasie Piotr Wielgosz trafił w poprzeczkę.

Za tydzień, w sobotę, o godzinie 13, na zakończenie rundy jesiennej Hutnik zmierzy się na wyjeździe z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki.

Hutnik Warszawa - Pogoń II Siedlce 3:0 (1:0)
Bramki: Turko 31', Pracki 75', Gołasiewicz 90'.
Żółte kartki: Waśniowski - Zbieć.
Hutnik: Okrasa - Sawicki, Nowik, Baranowski, Goluch (Wielgosz 70') - Tarnowski (Pusiak 84'), Osoliński (Marchelewicz 90'), Brzeziński, Waśniowski (Gołasiewicz 87'), Turko (Szala 61') - Pracki (Leśniewicz 88').
Sędzia: Kamil Rzechółko (Płock).