HUTNIK WYSOKO WYGRYWA Z SOKOŁEM

2017-09-17 21:33:35

Hutnik Warszawa wygrał u siebie z Sokołem Serock 6:2, w meczu 7. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I.

Hutnicy kontrolowali przebieg meczu. Do przerwy prowadziliśmy 3:1 po hat-tricku Jakuba Tazbira. Wszystkie akcje były bardzo podobne do siebie: wrzutka z prawej strony boiska i gol z okolic 10 metra. Przy pierwszym i trzecim trafieniu asystował Piotr Wielgosz, a przy drugiej bramce podawał Maciej Baranowski. Goście trafili do siatki w 39. minucie, na 2:1. W pierwszej połowie Hutnicy stworzyli jeszcze dwie dogodne okazje. Raz Łukasz Szala trafił tylko w bramkarza, a w drugiej sytuacji Damian Pracki z bliska przestrzelił.

W pierwszej minucie po zmianie stron w polu karnym sfaulowany został Tazbir. Rzut karny wykorzystał Bartosz Osoliński. Cztery minuty później zawodnicy Sokoła odpowiedzieli swoim drugim, i jak się później okazało, ostatnim trafieniem. W 70. minucie sam na sam z bramkarzem wychodził Jakub Polniak, minął golkipera, ale został sfaulowany. Ponownie z jedenastu metrów skutecznie uderzył Osoliński. W końcówce rezultat meczu, po podaniu Wiktora Ziółkowskiego, ustalił Wielgosz. W drugiej części gry dwukrotnie z kilku metrów strzelał Paweł Tarnowski, ale przy jego uderzeniach skutecznie interweniował bramkarz.

W najbliższym tygodniu Hutnik dwukrotnie zmierzy się na wyjeździe z Marcovią Marki. Najpierw w środę, o godzinie 16.30, w ramach Pucharu Okręgowego, a następnie w sobotę, o godzinie 15 już w rozgrywkach ligowych.

Hutnik Warszawa – Sokół Serock 6:2 (3:1)
Bramki: Tazbir 23′, 29′, 42′, Osoliński (k) 47′, (k) 70′, Wielgosz 89′ – K. Szambelan 42′, Czarnecki 51′.

Żółte kartki: Wielgosz – S. Szambelan, Czarnecki, Karpik.

Hutnik: Pasturczyk – Wielgosz, Nowik, Pracki, Turko – Tazbir (Kruk 74′), Baranowski (Cimochowski 85′), Leśniewicz, Osoliński, Tarnowski (Ziółkowski 78′) – Szala (Polniak 68′).

Sędzia: Łukasz Dominiczak.