HUTNIK ZMIERZY SIĘ ZE SPARTĄ

2016-04-29 19:39:07

W sobotę, o godzinie 11, Hutnik Warszawa zmierzy się na wyjeździe ze Spartą Jazgarzew, w meczu 25. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy południowej. Sparta rozgrywa swoje domowe spotkania w Wólce Kozodawskiej.

 

Sparta zajmuje piąte miejsce w tabeli z 41 punktami na koncie. Klub z Jazgarzewa w obecnych rozgrywkach wygrał dwanaście meczów, pięciokrotnie remisował i siedem razy przegrał. Bilans bramkowy Sparty to 33-36.

Hutnik znajduje się na szóstej pozycji z jednym punktem mniej od sobotniego rywala. Hutnicy dotychczas odnieśli dwanaście zwycięstw, czterokrotnie remisowali i osiem razy doznali porażki. Bilans goli „Dumy Bielan” to 40-37.

Zarówno zespół z Bielan, jak i Sparta, dobrze spisują się w rundzie rewanżowej. W tabeli wiosny Hutnik plasuje się na drugiej lokacie, a drużyna z Jazgarzewa na trzecim miejscu, z takim samym dorobkiem punktów (16 „oczek”). Ponadto Sparta rywalizuje w Pucharze Okręgowym na szczeblu mazowieckim. W minioną środę pokonała na własnym boisku Mazovię Mińsk Mazowiecki i awansowała do półfinału.

W przeszłości Hutnicy mierzyli się ze Spartą czterokrotnie, w tym raz w Pucharze Okręgowym. W bezpośrednich starciach klub z Bielan nie odniósł jeszcze zwycięstwa. W rundzie jesiennej obecnego sezonu padł bezbramkowy remis, a wcześniejsze trzy mecze zakończyły się wygraną Sparty.

W zespole gospodarza sobotniego spotkania gra były zawodnik Hutnika – Marcin Konopka.

Przemysław Popek