MEDALOWA POZYCJA RUGBYSTEK Z BIELAN

2016-10-09 15:32:28

Na terenie AZS-AWF Warszawa odbył się II turniej MP kobiet w rugby. Gospodynie z Bielan zaprezentowały się z dobrej strony, podobnie jak w pierwszym turnieju, zajmując trzecie miejsce. Dzięki temu Akademiczki umocniły się na medalowej pozycji w klasyfikacji generalnej MP seniorek.

Po rywalizacji w pierwszym turnieju, w którym zawodniczki AZS-AWF Warszawa zajęły trzecie miejsce, za plecami Biało-Zielonych Gdańsk i Legii Warszawa, kolejność na podium powtórzyła się także na boisku przy Marymonckiej. Tym razem podczas bielańskich zmagań wystartowało więcej drużyn, niż w pierwszym turnieju rozegranym w Gdańsku. Wszystko dzięki występowi Watahy Zielona Góra.

Podczas zmagań w Warszawie, Akademiczki pewnie pokonały Miedziowe Lublin oraz dość wysoko uległy Legii Warszawa. W półfinale bielańska drużyna trafiła na faworytki rozgrywek z Gdańska, przegrywając 0:43. Szczęśliwie dużo lepiej poszło AZS-AWF Warszawa w meczu o trzecie miejsce, w którym Akademiczki zwyciężyły z Juvenią Kraków 24:7. Po dwóch turniejach bielański zespół traci 4 punkty do Legii Warszawa i 8 do Biało-Zielonych Gdańsk. Za plecami bielańskiego zespołu ze stratą sześciu punktów Black Roses Poznań i Juvenia Kraków.