MINIMALNA PORAŻKA ZŁYCH DZIEWCZYN

2019-11-25 18:12:05

Kolejną drużyną, która wybrała Bielany na rozgrywanie swoich spotkań jest seniorska drużyna koszykarek AKS Zły. Zawodniczki "Złego" rywalizujące na szczeblu II ligi, podejmowały w hali LO Maczka drużynę MPKK Sokołów Podlaski.

Przy ulicy Gwiaździstej kibice obejrzeli bardzo zacięte spotkanie. Bardziej doświadczona drużyna z Sokołowa Podlaskiego po pierwszej kwarcie musiała uznać wyższość Złych Dziewczyn, które prowadziły 14:12. W drugiej odsłonie kibice nie podziwiali zbyt wielu skutecznie wykończonych akcji. W drużynie gospodyń brakowało wykończenia, w efekcie czego wywalczyły one zaledwie 7 oczek, przy dwunastu przeciwniczek.

Bardzo wyrównany przebieg miała trzecia część, wygrana jednym punktem przez zespół gości. Przed ostatnią odsłoną widowiska było wiadomo, że drużyna AKS musi wygrać, aby myśleć o końcowym sukcesie. Tak też się stało. Kibice obejrzeli celne rzuty za trzy i wygraną kwartę 18:14, która dała ostateczny wynik 49:49, skutkujący dogrywką. W tej lepsza okazała się drużyna gości, która wygrała minimalnie, jednym punktem. Pomimo przegranej zawodniczki AKS Zły swoim występem sprawiły, że wielu kibiców na pewno odwiedzi jeszcze obiekt przy ulicy Gwiaździstej, aby na Bielanach dopingować "Złego".

AKS ZŁY - MPKK Sokołów Podlaski 56:57 (14:12; 7:12; 10:11; 18:14; dogrywka 7:8)