MOCNY POWRÓT SIATKAREK DO I LIGI

2021-10-13 15:13:38

Za nami trzy kolejki spotkań I ligi siatkówki kobiet. Zawodniczki AZS AWF Warszawa wyciągnęły lekcję sprzed czterech lat i tym razem po awansie na ten poziom rozgrywek idzie im zdecydowanie lepiej. Przekonały się o tym już pierwsze przeciwniczki Akademiczek.Na inaugurację rozgrywek AZS AWF Warszawa  pokonał zespół- Libero VIP BIESIADOWO Aleksandrów Łódzki 3:0 (15, 22, 17), zdobywając komplet punktów. W drugiej kolejce zmagań siatkarki z Marymonckiej udały się do Białegostoku, gdzie po pięciosetowym pojedynku musiały uznać wyższość dobrze znanych rywalek ze wschodniej części Polski.

Bardzo intensywny weekend zmagań miały Akademiczki 9 i 10 października. W dwóch meczach rozgrywanych dzień po dniu (mecz 3. kolejki i rozegrany awansem mecz 6. kolejki) zawodniczki AZS najpierw uległy na Bielanach 0:3 mocnej drużynie Stali Mielec, a następnie pokonały w prawie dwugodzinnym pojedynku drużynę SMS Szczyrk 3:2.

Akademiczki w czterech meczach zgromadziły na swoim koncie 6 punktów. Mają bilans setów 8:8 i zajmują bardzo dobre, szóste miejsce w rozgrywkach, w stawce czternastu zespołów. W dotychczasowych meczach najskuteczniej punktujące zawodniczki bielańskiej drużyny to Joanna Waszyńska, Aleksandra Jedut, Barbara Latos i Aleksandra Ryglewicz. Trenerami drużyny są Piotr Najmowicz i Artur Wójcik.- Historyczny wyczyn. Żałuję, że nie za mojej kadencji w klubie, ale nie traciłem wiary, że to się kiedyś uda. Pewnie minęło ze 20 lat od ostatniej wygranej w 1 lidze – skomentował historyczną wygraną Akademiczek były Dyrektor Klubu, obecnie kanclerz AWF Warszawa – Maciej Hartfil.

Red / fot: Sekcja siatkówki AZS AWF Warszawa - Fanpage / tabela: Flashscore.com