NIEUDANA INAUGURACJA SIATKAREK

2017-10-08 15:13:12

Niestety po odpadnięciu z Pucharu Polski siatkarskich drużyn kobiet AZS-AWF Warszawa i Sparty Warszawa, także inauguracje rozgrywek ligowych bielańskich zespołów nie przyniosły punktów. Bielańskie Akademiczki przegrały w Gliwicach, Sparta przegrała w Nieporęcie z OS Dargfil Rawa Mazowiecka.

Drużyna AZS-AWF Warszawa występuje od tego sezonu w I lidze seniorek. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że mecz w Gliwicach nie będzie należał do łatwych. Gospodynie dość szybko wypracowały przewagę w pierwszym secie i nie oddały jej aż do końca, wygrywając 25:18. Po nieudanym początku drugiej partii, przegrywanej już 0:5, bielański zespół rozpoczął odrabianie strat, w efekcie czego stołeczny zespół wyszedł na pierwsze prowadzenie 10:9. Jak informuje oficjalna strona drużyny z Gliwic, bardzo dobrze w stołecznej drużynie spisywała się Karolina Dąbkowska. Walka punkt za punkt trwała do końca tej partii, jednak to drużyna ze Śląska wygrała wojnę psychologiczną i prowadziła 2:0 w setach, zwyciężając drugą partię 28:26. W trzeciej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 21:21, jednak końcówka niestety należała do AZS Gliwice.

KŚ AZS PŚ Gliwice –  AZS AWF Warszawa 3:0 (25:18, 28:26, 25:22)
AZS PŚ Gliwice: Karolina Szczygieł (k), Barbara Sokolińska, Anastasija Trach, Adrianna Kukulska, Paulina Brzoska, Katarzyna Shapoval, Gvanca Ulumbelashvili , Michalina Jagodzińska (libero)
Rezerwa: Kamila Dyduła, Dominika Kęsik, Iga Piątek, Patrycja Tomczyk, Anna Grzechnik, Anna Myjak
Trenerzy: Wojciech Czapla, Krzysztof Czapla

AZS AWF Warszawa: Anna Woińska (k), Agata Baranowska, Weronika Słowik,  Izabela Trocińska, Adrianna Wysocka, Magdalena Wojtkiewicz, Joanna Waszyńska, Karolina Dąbkowska
Trener: Andrzej Ojrzanowski

Prezentacja AZS AWF UKSW Warszawa w obecnym sezonie:

Młoda drużyna Sparty stoczyła dwa wyrównane sety z zespołem z Rawy Mazowieckiej, po których na tablicy wyników widniał jednal wynik 2:0 dla drużyny gości. W trzeciej partii to ambitne Spartanki wygrały kontaktowego seta. Niestety drużyna z województwa łódzkiego w ostatniej partii zdominowała Spartę, zwyciężając 25:12 i wygrywając całe spotkanie.

ESPES Sparta Warszawa -    SOS Reymont Dargfil Rawa Mazowiecka 1:3 (20:25, 27:29, 25:19, 12:25)

MG źródło: inf. własna / pzps.pl / fot: fanpage AZS-AWF UKSW Warszawa