NIEUDANA SOBOTA SIATKAREK

2017-10-29 09:57:02

Nie ma dobrych wieści z siatkarskich parkietów I i II ligi. Zawodniczki AZS AWF UKSW Warszawa uległy w meczu I ligi PWSZ Tarnów 0:3. W takim samym stosunku setów Sparta Warszawa uległa na Bielanach drużynie BAS Białystok.

Obecny sezon pierwszej ligi nie należy póki co do udanych dla stołecznych siatkarek AZS, które grają na wyższym szczeblu niż w minionej edycji rozgrywek. W kolejnej konfontacji, przegranej niestety w trzech partiach, zawodniczki z Tarnowa lepiej grały blokiem (8:5 w punktach) i zdecydowanie przeważały w serwisie (7:2 w asach serwisowych).  W efekcie w kolejnych setach AZS AWF UKSW Warszawa przegrywał kolejno do 17, do 20 i do 19.

W pięciu rozegranych dotychczas meczach siatkarki z Bielan wywalczyły zaledwie punkt i zajmują niestety ostatnie, dwunaste miejsce w tabeli. Mają już sporą, czteropunktową stratę do zajmujących 10. i 11. miejsce drużyn z Opola i Szczyrku. Właśnie z rywalkami ze Szczyrku zagrają na wyjeździe Akademiczki 4 listopada i ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo w tabeli, będzie to mecz o podwójną stawkę.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - AZS AWF UKSW Warszawa 3:0 (25:17, 25:20, 25:20)

Drugoligowa porażka ESPES Sparty Warszawa z BAS Białystok zepchnęła siatkarki z Bielan na ósmą pozycję w tabeli. Na swoim koncie Spartanki mają jedno zwycięstwo i trzy porażki. Zespół z Podlasia do Hali Gier AWF Warszawa przyjechał bardzo zmotywowany i niestety okazało się to wystarczające tego dnia, na bielańskie siatkarki. Mecz zakończył się w trzech setach, dość gładko wygranych przez zespół z Białegostoku.

ESPES Sparta Warszawa - BAS Białystok 0:3 (21:25, 17:25, 18:25)

MG źródło: inf. własna / pzps.pl / fot: Macin Selerski - marcin.biz