OBIECUJĄCY POCZĄTEK RUGBYSTÓW

2023-10-02 11:53:55

Za nami 3 kolejki rozgrywek I ligi seniorów w rugby. Po porażce w pierwszej, derbowej kolejce w meczu z Legią, Akademicy z Bielan odnieśli następnie dwa zwycięstwa i plasują się na czwartej pozycji w gronie ośmiu drużyn na tym szczeblu rozgrywek.W pierwszym meczu sezonu AZS AWF Warszawa dość wysoko przegrał w meczu derbowym z Legią Warszawa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 28:7. W następnych spotkaniach było już tylko lepiej. W Mysłowicach bielańska drużyna pokonała tamtejszego Hegemona 26:17, aby w ostatnim meczu, rozgrywanym w ramach 3. kolejki spotkań, pokonać 46:7 drużynę Rugby Wrocław.  Tym samym była to pierwsza wygrana u siebie w obecnym sezonie, w pierwszym meczu w roli gospodarza.

Po trzech kolejkach w klasyfikacji punktujących bardzo wysoko, na drugim miejscu, plasuje się Santiago Brzeziński, mający na swoim koncie 34 punkty.

W czwartej kolejce spotkań drużyna AZS AWF Warszawa spotka się z w wyjazdoym meczu z Posnanią Poznań. Zawodnicy ze stolicy Wielkopolski mają na swoim koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki i w tabeli plasują się o pozycję niżej niż drużyna rugby z Bielan.

Red / fot: Photo and Franco