PEWNA WYGRANA KALISZANEK NA BIELANACH

2017-10-14 20:02:16

Siatkarki AZS-AWF Warszawa podejmowały w I lidze jedną z najlepszych drużyn ostatnich lat - MKS Kalisz. Niestety spotkanie zakończyło się zgodnie z przewidywaniami. Drużyna gości dość łatwo pokonała Akademiczki w trzech setach.

Choć pierwsza akcja meczu skończyła się dobrze dla bielańskiej drużyny, później nie było już tak optymistycznie. Siatkarki z Kalisza budowały swoją przewagę. Po nieco ponad pięciu minutach gry było już 7:1, następnie 11:3. Akademiczki nie mogły znaleźć sposobu na bardzo dobrą defensywę MKS Kalisz. Ta przewaga utrzymywała się dość długo i ostatecznie drużyna z Kalisza wygrała pierwszego seta różnicą 10 punktów.

W drugiej partii pierwsze cztery punkty wywalczyła drużyna gości, ale stołeczne siatkarki ambitnie doprowadziły do remisu. Bielańskie Akademiczki prowadziły z rywalkami z Kalisza 9:7, ale później Kaliszanki odrobiły straty i powoli zwiększały przewagę, ostatecznie pokonując bielański zespół do 17.

W trzecim secie zespół gości ponownie wyszedł na czteropunktowe prowadzenie. W drugiej części ostatniej partii meczu MKS Kalisz ponownie zbudował przewagę, ostatecznie wygrywając ją dziesięcioma punktami i w całym meczu pokonując AZS-AWF UKSW Warszawa 3:0

AZS-AWF UKSW Warszawa - MKS Kalisz 0:3 (15:25, 17:25, 15:25)

MG / fot: print screen z transmisji