PIAST PIASTÓW NAJLEPSZY W ZIMOWEJ LIDZE

2022-01-17 09:46:34

Zawodnicy 11 drużyn rywalizowali przez kilka tygodni w Zimowej Lidze Piłkarskiej, organizowanej przez Urząd Dzielnicy Bielany i klub Unia Warszawa. W zmaganiach mecze rozgrywali zawodnicy z rocznika 2011. Zwyciężył Piast Piastów.Ideą inicjatywy było zorganizowanie piłkarzom rywalizacji w formacie profesjonalnych rozgrywek ligowych, w formacie „każdy z każdym”. Zespoły rozgrywały mecze liczące 2 połowy po 25 minut, spotykając się od końca listopada, do połowy stycznia.

Na obiektach CRS „Orlik” i „Syrenka”, dysponujących halami pneumatycznymi umożliwiającymi całoroczną rywalizację w gronie 11 zespołów nie zabrakło wielu bielańskich akcentów. Unia Warszawa, Hutnik Warszawa, Turbo Football Academy i FFA to zespoły związane na co dzień z Bielanami, które wzięły udział w zmaganiach.

Choć wszystkie prezentowały dobrą, stabilną formę, w pierwszej edycji turnieju najlepszy okazał się Piast Piastów. Młodzi piłkarze spod Warszawy odnieśli komplet dziesięciu zwycięstw. Najwyżej sklasyfikowana drużyna z Bielan to FFK, która cieszyła się z drugiego miejsca. Czwarta była Unia Warszawa, piąty Hutnik Warszawa.  Podium poza Piastem Piastów i FKK uzupełnili srebrni medaliści - AP Legionowo.

Zmagania współfinansowane przez bielański samorząd zorganizowano w bardzo rozbudowanej formule. Uczestnicy mogli liczyć na puchary, medale, nagrody rzeczowe dla drużyn, jak również indywidualne wyróżnienia dla piłkarzy.

- Cieszę się, że formuła zawodów przypadła wszystkim do gustu. Oglądałem finałowe mecze i muszę przyznać, że byłem pod wrażeniem zaangażowania, kondycji i umiejętności piłkarskich zawodników. Na pewno część z nich będzie w przyszłości uprawiała piłkę nożną profesjonalnie i cieszy fakt, że swoje umiejętności mogą poprawiać w turniejach na Bielanach. Co ważne, nawet jeśli część z nich piłkarzami nie zostanie, nabędzie zdrowe nawyki na całe życie – komentował po zakończeniu zmagań Burmistrz Dzielnicy, Grzegorz Pietruczuk, który wraz ze swoim zastępcą – Włodzimierzem Piątkowskim, honorowali najlepszych piłkarzy, podczas ceremonii na boisku w Parku Olszyna.Formuła, która przypadła wszystkim uczestnikom do gustu, będzie kontynuowana w 2022 roku w podobnym formacie. Warto w tym miejscu zaznaczyć profesjonalną organizację rozgrywek ze strony Unii Warszawa, która była pomysłodawcą zadania, dofinansowanego ze środków Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

fot: CRS Bielany