PIERWSZA PORAŻKA FUTSALISTEK

2016-12-19 12:22:41

W piątej kolejce spotkań grupy północnej Ekstraligi Futsalu kobiet, zawodniczki AZS-AWF znalazły swoje pogromczynie. Podopieczne trenera Zbigniewa Tyca uległy mistrzyniom kraju - AZS UAM Poznań 2:5.

Nie spełniły się życzenia fanów bielańskiej drużyny, widocznych na zdjęciu, którzy dopingowali bielańskie piłkarki z w stolicy Wielkopolski. AZS UAM Poznań nie został dopisany do listy pokonanych.

O wyniku zadecydowała głównie pierwsza połowa meczu. Futsalitki z Bielan trafiły gole w trzeciej, dziewiątej i osiemnastej minucie. Stołeczna drużyna próbowała znaleźć sposób na pokonenia golkiper Dominiki Dewickiej, jednak brakowało celności, bądź też na posterunku znajdowała się bramkarka rywali, tak jak po uderzeniu Klaudii Dymińskiej.

Po zmianie stron szybko do ataku ruszyły piłkarki stołecznej uczelni. W kilku okazjach ponownie brakowało szczęścia, jednak dzięki trafieniom Anny Pepłowskiej w 29. i 33. minucie mecz zrobił się stykowy. Niestety ostatnie słowa należały do zespołu gospodarzy. Alicja Zając nie dała warszawskiej bramkarce szansa w 29. i 33. minucie, dając drużynie z Poznania czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Należy zaznaczyć, że piąte trafienie Poznanianek miało miejsce w momencie, gdy trener Zbigniew Tyc zadecydował o wycofaniu bramkarki.

Po pięciu kolejkach spotkań i jednocześnie zakończeniu rundy, trzy drużyny w tym AZS-AWF Warszawa, mają na swoim koncie 4 wygrane i porażkę, co jest równoznaczne z posiadaniem 12 punktów na koncie. Trzy z drugiej części tabeli zgromadziły po jednej wygranej i trzech porażkach.

18 grudnia, godz. 19:00
AZS UAM Poznań – AZS AWF Warszawa 5:2 (3:0)