PIŁKARZE WYGRYWAJĄ, KOSZYKARZE KOŃCZĄ SEZON

2018-03-26 09:56:41

Piłkarze Hutnika Warszawa wygrali z Agape Białołęka 2:1, w meczu 17. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I. Klub z Bielan pełnił rolę gospodarza, a spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20. Niestety, porażkę ponieśli koszykarze, którzy tym samym zakończyli sezon.

Pierwszy piłkarski mecz tej wiosny układał się po myśli „Hutników”. Już w pierwszej akcji okazję miał Łukasz Szala, jednak niecelnie przelobował bramkarza i piłka przeleciała obok bramki. „Hutnicy” objęli prowadzenie w 8. minucie. Po długim zagraniu Erwina Nowika futbolówka dotarła do Pawła Tarnowskiego, który podał doWiktora Ziółkowskiego. Obrońca klubu z Bielan dośrodkował w pole karne, gdzie celnie głową uderzył Bartosz Drożdżal. Siedem minut później zespół z Bielan podwyższył rezultat. Piotr Wielgosz wrzucił piłkę z prawej strony boiska. Szala nieczysto trafił w futbolówkę, która doszła do Tarnowskiego, a ten strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza. W 38. minucie goście przeprowadzili pierwszą groźną akcję. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, zawodnik Agape uderzył głową, ale refleksem wykazał się Karol Pasturczyk, który przerzucił piłkę nad poprzeczkę. Chwilę później po rozegraniu rzutu rożnego przez rywali z bardzo bliska strzelał zawodnik gości, ale znakomicie po raz kolejny interweniował Pasturczyk. Pierwsza część gry była bardzo dobra w wykonaniu „Hutników”, którzy kontrolowali spotkanie, zabrakło więcej skuteczności pod bramką rywala.

Na początku drugiej połowy z dystansu uderzał Tarnowski, jednak obronił ten strzał bramkarz Agape. W 59. minucie z rzutu wolnego z około 25 metrów uderzył Bartosz Osoliński, lecz znów dobrze interweniował golkiper gości. W 82. minucie groźnie sprzed pola karnego strzelał zawodnik Agape, ale Pasturczyk przerzucił piłkę nad bramkę. Dwie minuty później z rzutu rożnego dośrodkował były trener Hutnika, obecnie zawodnik Agape,Łukasz Choderski. Niefortunnie futbolówkę do własnej bramki po dotknięciu głową skierował Tarnowski. W drugiej połowie „Hutnicy” prezentowali się słabiej i na więcej pozwalali przeciwnikom. Na własne życzenie niepotrzebnie wytworzyła się nerwowa końcówka, której po pierwszej części gry nic nie zapowiadało. Jednak więcej dogodnych okazji Agape już nie wypracowało i mecz zakończył się zwycięstwem Hutnika 2:1 na inaugurację rundy wiosennej. W Wielki Piątek klub z Bielan zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Warszawa. Spotkanie zaplanowano na godzinę 16.

Hutnik Warszawa - Agape Białołeka 2:1 (2:0)

Zwycięstwo odniósł również zespół rezerw. Hutnik II Warszawa wygrał z Wichrem Kobyłka 1:0, w meczu 14. kolejki A Klasy, grupy I. Rezerwy Hutnika pełniły rolę gospodarza, ale spotkanie zostało rozegrane w Kobyłce. Zwycięską bramkę w 69. minucie zdobył Szymon Kolasa. Przypomnijmy, że w wyniku porozumienia z grudnia ubiegłego roku pomiędzy Spółką Sportową Hutnik Warszawa, a MKS Hutnik Warszawa, drużyna MKS Hutnik Warszawa (A Klasa)stała się rezerwami Hutnika. Jednak z uwagi na trwający sezon pełnoprawnie rezerwami będzie od sezonu 2018/19. Obecnie nie ma możliwości przepływu zawodników między zespołami.

Hutnik II Warszawa - Wicher Kobyłka 1:0

Nie powiodło się za to koszykarzom. Niestety, po raz drugi Hutnik Warszawa przegrał z zespołem AZS UMCS Lublin i tym samym odpadał z fazy play-off. Porażka boli podwójnie, gdyż to "Hutnicy" przez większość spotkania utrzymywali około 10-punktowe prowadzenie jednak fatalna czwarta kwarta zadecydowała o końcowym rezultacie. Ostatecznie „Akademicy” z Lublina wygrali 83:77. Tym samym „Hutnicy” kończą rozgrywki w tym sezonie.

Niestety, koszykarskie rezerwy Hutnika również zakończyły sezon porażką. „Hutnicy” przegrali z liderem rozgrywek UKS Trójką Żyrardów 95:64. Gospodarze od pierwszych minut narzucili swój styl gry odskakując momentalnie na około 10 oczek przewagi. Mimo kilku efektywnych zrywów ze strony koszykarzy z Bielan to żyrardowianie sukcesywnie powiększali swój dorobek punktowy, będąc przy tym niesamowicie skuteczni w zbiórkach zarówno na tablicy atakowanej, jak i bronionej. Ostatecznie koszykarze rezerw kończą rozgrywki III ligi na 6. miejscu w strefie mazowiecko- podlaskiej.

Hutnik Warszawa - AZS UMCS Lublin 77:83