PODWÓJNA WYGRANA KOSZYKARZY HUTNIKA

2017-12-04 09:02:31

Dobrze w miniony weekend zaprezentowały się koszykarskie drużyny Hutnika Warszawa. Drugoligowcy pokonali Tur Bielsk Podlaski 89:73, zaś rezerwy wygrały z MUKS Piaseczno 76:73.

Koszykarze Hutnika po serii niepowodzeń w ramach 12.kolejki II ligi podejmowali w Bielsku Podlaskim miejscowy Tur, który przed meczem uchodził za niekwestionowanego faworyta. Dopingowani przez licznie zebranych kibiców koszykarze Tura szybko przekonali się, że konfrontacja z beniaminkiem ligi nie będzie należała do najprostszych. „Hutnicy” z przytupem rozpoczęli spotkanie prowadząc po 10 minutach wynikiem 24:8. Druga kwarta skończyła się minimalnie dla gospodarzy jednakże to gracze Hutnika schodzili na przerwę z 12 oczkami przewagi. W drugiej połowie meczu gospodarze z determinacją przystąpili do odrabiania strat, przez co przewaga „Dumy Bielan” w 28 minucie wynosiła w pewnym momencie jedyne 2 punkty różnicy (51:53). W ostatniej części spotkania gospodarze nieustannie próbowali dojść „Hutników”, jednak bez efektów. Dobrze dysponowani tego dnia podopieczni Marka Olesiewicza skutecznie odpowiadali na każdy rzut rywali, powiększając swoją przewagę w ostatnich minutach do 16 oczek. Tym samym koszykarze z Bielan przerywają niefortunną serię 3 porażek z rzędu i wrócili do Warszawy z niezwykle cennymi 2 punktami z bardzo ciężkiego terenu. W kolejnym meczu „Duma Bielan” zmierzy się w Lublinie z rezerwami tamtejszego Startu. Mecz zaplanowano na 6 grudnia na godz. 20:00.

Zespół III-ligowy stworzył nie lada thriller w końcówce spotkania z MUKS Piaseczno. Na szczęście to „Hutnicy” wygrali wojnę nerwów z zespołem Piaseczna, dzięki czemu mogą się cieszyć z kolejnych dwóch punktów do ligowej tabeli. W trakcie meczu warszawianie dwukrotnie wychodzili na kilkunastopunktowe prowadzenie, jednak w obydwu przypadkach gospodarze mobilizowali się i odrabiali straty, czego skutkiem była nerwowa końcówka i niewiadoma do ostatnich sekund. Dzięki tej cennej wygranej, „Hutnicy” z bilansem 6-1 znajdują się na czele tabeli gr. B. Kolejny mecz już w sobotę, a rywalem Hutnika będzie zespół NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Początek meczu o godzinie 12:00.