PODWÓJNE DERBY DLA HUTNIKA

2017-11-06 14:40:21

Piłkarze Hutnika Warszawa wygrali na wyjeździe z Unią Warszawa 1:0, w meczu 14. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I i tym samym zostali Mistrzem Jesieni. Derby rozegrali również koszykarze.

Piłkarskie derby były wyrównane. Gospodarze zagrażali głównie po stałych fragmentach gry. „Hutnicy” stworzyli kilka okazji, z których wykorzystali tylko jedną. W pierwszej połowie, oprócz bramki, brak było klarownych sytuacji. W 37. minucie Maciej Baranowski rozegrał piłkę z Jakubem Polniakiem, następnie podał z prawej strony boiska na pole karne do Jakuba Tazbira, który uderzeniem z kilku metrów pokonał bramkarza. Unia najlepszą okazję stworzyła tuż po wznowieniu drugiej części gry. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska napastnik gospodarzy strzelił z 10 metrów w słupek. Chwilę potem rezultat mógł podwyższyć Łukasz Szala, który w przerwie zmienił Polniaka. Karol Pasturczyk wznowił grę długim zagraniem do Szali, który wygrał pojedynek z obrońcą i wyszedł sam na sam, jednak trafił w bramkarza. Za tydzień ostatni mecz w rundzie jesiennej. Hutnik podejmować będzie w sobotę, o godzinie 11, wicelidera – rezerwy trzecioligowej Victorii Sulejówek.

Unia Warszawa - Hutnik Warszawa 0:1 (0:1)

Derbowe spotkanie wygrali również koszykarze. Jak dobrze wiadomo mecze derbowe rządzą się swoimi prawami i nie inaczej było też w tym przypadku. Stawiani w roli faworytów spotkania „Hutnicy” mieli tego dnia twardy orzech do zgryzienia. „Legioniści” postawili bardzo ciężkie warunki gry. Praktycznie przez całe trzy kwarty spotkanie toczyło się punkt za punkt, przez co żadna z drużyn nie potrafiła wyrobić znaczącej przewagi. Przełom nastąpił w ostatniej części spotkania. „Hutnicy” złapali drugi oddech, co w połączeniu z dobrze funkcjonującą obroną przyniosło szybkie prowadzenie 17:2 po pierwszych 6 minutach. Mecz wydawał się przesądzony jednak dwie szybkie trójki koszykarzy Legii, dały kibicom pełną emocji końcówkę, w której zimną krew zachowali koszykarze z Bielan ostatecznie, wygrywając Derby Warszawy 76:70. Kolejne spotkanie „Duma Bielan” rozegra na własnym parkiecie ze Stalą Stalowa Wola, 11 listopada o godz. 16:00.

Aż 29 punktów zdobył Roman Janik, 16 Rafał Pietrzak, a 15 Grzegorz Malewski i byli to najskuteczniejsi gracze Hutnika.

Legia II Warszawa - Hutnik Warszawa 70:76 (13:11, 20:21, 24:20, 13:24)