PODWÓJNIE UDANY WEEKEND HUTNIKA

2017-10-16 10:08:20

Piłkarze Hutnika Warszawa wygrali u siebie z Mazurem II Karczew 1:0, w meczu 11. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I. Pierwsze, historyczne zwycięstwo w tym sezonie odnieśli również koszykarze.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, mimo kilku sytuacji obu drużyn. Spotkanie było wyrównane. W 67. minucie w polu karnym sfaulowany został Jakub Polniak, jednak Bartosz Osoliński z rzutu karnego strzelił nad bramką. W końcu zwycięski gol padł w 78. minucie po akcji rezerwowych. Rafał Kruk dośrodkował z prawej strony do niepilnowanego Polniaka, który z pięciu metrów trafił do bramki gości. Za tydzień Hutnik zmierzy się na wyjeździe z Bugiem II Wyszków. Mecz jest zaplanowany na niedzielę, godzinę 15.

Ze zwycięstwa cieszyli się również koszykarze, którzy pokonali Sokół Ostrów Mazowiecka. Była to jednocześnie pierwsza w historii wygrana „Hutników” na drugoligowych parkietach. Zwycięstwo przyszło w wielkim stylu i to we własnej hali przy głośno dopingującej publiczności. Znakomity debiut w pomarańczowo-czarnych barwach zaliczył Roman Janik, zdobywca 27 pkt (7x3). Spotkanie zakończyło się wysokim wynikiem 95:75.

W najbliższej kolejce „Duma Bielan” pojedzie do Białegostoku, gdzie zmierzy się tamtejszymi Żubrami. Mecz zaplanowano na sobotę na godz. 17:00. Hutnik Warszawa – Sokół 95:75

Najwięcej punktów dla Hutnika: Roman Janik 27, Grzegorz Malewski 21, Patryk Andres 11, Jakub Skalski 11.