POGROM W LUBLINIE

2018-02-26 09:20:09

Jadąc do Lublina "Hutnicy" zdawali sobie sprawę, że czeka ich nie lada wyzwanie, gdyż do tej pory miejscowy zespół AZS-u przegrał w swojej hali tylko raz. Nikt się jednak nie spodziewał takiego obrotu spraw.

Od początku spotkania świetna obrona gospodarzy dosłownie sparaliżowała koszykarzy HKS-u w ataku, przez co pierwsza kwarta zakończyła się słabym wynikiem 19:6. W drugiej części dominowała twarda i wyrównana gra z obu stron z minimalną przewagą gospodarzy (22:18). W drugiej połowie spotkania gospodarze wrzucili drugi bieg sukcesywnie powiększając swoją przewagę z każda kolejną minuta. Tego dnia gospodarze byli nie do zatrzymania w walce podkoszowej, wygrywając całe spotkanie 96:59. Można śmiało rzec, iż był to ten jedyny mecz w sezonie, o którym Hutnik musi szybko zapomnieć. Zawodnicy nie spuszczają jednak głów i koncentrują się już na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 w hali przy ul. Staffa 3/5, a rywalem będzie zespół KKS Tur Basket Bielsk Podlaski.