PORAŻKA NA KONIEC SEZONU

2016-06-20 08:27:24

Hutnik Warszawa przegrał na wyjeździe z Victorią Sulejówek 0:4, w meczu ostatniej, 34. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy południowej

Victoria, aby zapewnić sobie mistrzostwo ligi i prawo do gry w barażu o awans do III ligi, musiała odnieść zwycięstwo. Gospodarze od pierwszych minut ruszyli do ataków. Efektem tego był gol z 11. minuty. Po rzucie rożnym Victoria wyszła z szybką kontrą. W sytuacji sam na sam znalazł się Samuelson Odunka i pokonał bramkarza Hutnika. „Hutnicy” po zbyt bojaźliwym pierwszym kwadransie wrócili do gry i w 23. minucie mogli wyrównać. Łukasz Szala podał w pole karne do Dawida Jarczaka, jednak pomocnik klubu z Bielan trafił w bramkarza. Przed przerwą Victoria jeszcze kilka razy zagroziła bramce gości. W 30. minucie strzał Wojciecha Wociala obronił Mateusz Siedlecki, a kilka minut później Piotr Bazler minimalnie przestrzelił po uderzeniu z dystansu.

Od początku drugiej połowie „Hutnicy” dążyli do wyrównania, pierwszy kwadrans należał tym razem do „Dumy Bielan”. W 55. minucie Bartosz Kowalski podał do Szali, który trafił w słupek, a następnie był faulowany przez bramkarza, jednak sędzia główny nie wskazał na jedenasty metr. Rzut karny podyktował za to sześć minut później, ale dla gospodarzy, po tym jak Kamil Jankowski sfaulował wychodzącego na dobrą pozycję Odunkę. Siedlecki wyczuł intencję Wociala, ale król strzelców IV ligi uderzył na tyle precyzyjnie, że piłka wpadła do siatki. W 67. minucie Siedlecki obronił strzał sprzed pola karnego. Kilka minut później miała miejsce kolejna szybka kontra gospodarzy, ale ponownie skutecznie interweniował Siedlecki. W 78. minucie blisko trafienia po indywidualnej akcji był Dawid Jarczak, jednak golkiper Victorii końcami palców trącił futbolówkę na rzut rożny. Trzy minuty potem było już trzy do zera. Znów trafienie padło po kontrze. W doliczonym czasie gry gospodarze ustalili rezultat spotkania, oczywiście znów po skutecznej kontrze.

Zespół z Sulejówka odniósł zasłużone zwycięstwo. Groźne były szczególnie szybkie kontrataki. „Hutnicy” starali się o gola, jednak na początku zaczęli zbyt nerwowo, a później zabrakło wykończenia.

Victoria Sulejówek – Hutnik Warszawa 4:0 (1:0)

Bramki: Odunka 11′, Wocial (k) 61′, 81′, Lach 90′.

Żółte kartki: Gorczyca, Bazler, Odunka, Lach – Podsiadło, Wielgosz.

Victoria: Pasturczyk – Bobrowski, Gorczyca, Dźwigała, Goluch (Wybraniec 81′) – Niksiński (Banaszek 72′), Bazler, Pindor, Odunka – Anczewski (Aleksiejuk 67′), Wocial (Lach 89′).

Hutnik: Siedlecki – Dominik Jarczak, Pracki, Witak, Wielgosz – Mierzejewski, Podsiadło (Kowalski 46′), Jankowski, Dawid Jarczak, Przyborowski (Polniak 62′) – Szala.

AN źródło: Przemysław Popek - informacja prasowa