PORAŻKI W OLKUSZU I PABIANICACH

2017-12-10 18:57:13

To nie był dobry weekend drużyn piłki ręcznej AZS-AWF Warszawa. Pierwszej porażki w sezonie rozgrywek I ligi kobiet doznały w meczu na szczycie z SPR Olkusz zawodniczki Akademiczek. W II lidze seniorów również minimalna porażka Akademików - w Pabianicach.

W Olkuszu zawodniczki AZS-AWF Warszawa, wiedziały że czeka je ciężkie zadanie. Mecz na szczycie zapowiadał się pasjonująco i kibice nie mogli czuć się zawiedzeni. W Olkuszu piłka trafiała do siatki aż 66 razy. Niestety z tego 34 bramki zdobyły zawodniczki gospodarzy, 32 razy trafiały Akademiczki, co oznacza że obecny rok zakończą na drugim miejscu w swojej grupie. Wiele wskazywało na to, że mecz skończy się jednak inaczej. W 41. minucie AZS-AWF Warszawa prowadził 22:19, jednak pięć minut później było już 24:24. Zawodniczki z Olkusza po pogoni wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do samego końca.

SPR Olkusz - AZS-AWF Warszawa 34:32 (14:15)

W rozgrywkach II ligi zawodnicy AZS-AWF Warszawa grają dość nierówno. Tym razem, w ostatniej konfrontacji obecnego roku, ulegli w Pabianicach miejscowemu Pabiksowi. Powody do niezadowolenia są tym większe, że Akademicy z Bielan w końcówce prowadzili, a na 18 minut przed końcem, mieli nawet trzy bramki przewagi. Ostatecznie to drużyna z Pabianic wygrała 30:29. Tydzień wcześniej Akademicy we własnej hali rozgromili 29:15 TS Siemiatycze. Po 10 spotkaniach AZS-AWF Warszawa ma na swoim koncie trzy wygrane i siedem porażek.

MG źródło: inf. własna / fot: marcin.biz