RUGBYŚCI LEPSI W ZIELONEJ GÓRZE

2019-04-07 13:20:17

Rozpoczęły się rozgrywki I ligi rugby, w których występują zawodnicy AZS-AWF Warszawa. Stołeczni Akademicy na inaugurację sezonu odnieśli cenne zwycięstwo nad Watahą Zielona Góra.Bielańska drużyna dość pewnie pokonała gospodarzy, zwyciężając 29:12. Sporą przewagę zawodnicy Akademików wypracowali już po pierwszej połowie, po której prowadzili różnicą 12 punktów (12:0). Po zmianie stron AZS-AWF Warszawa kontrolował przebieg spotkania, zwiększając jeszcze przewagę nad gospodarzami do siedemnastu oczek.

Najskuteczniejszym graczem bielańskich Akademików był zdobywca dziewięciu punktów - Patrick Steindl, który odnotował przyłożenie i dwa podwyższenia.

AZS-AWF Warszawa zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli, plasując się za zespołami z Rumii i Jarocina, które wyżej wygrały swoje mecze inauguracyjne. W drugiej kolejce bielańska drużyna także zagra mecz wyjazdowy z zespołem Alfa Bydgoszcz i przystąpi do tej potyczki w roli faworyta.

Wataha RC Zielona Góra v AZS AWF Warszawa 12:29 (0:12)  /Hubert Bedyński/
Punkty Wataha: Przemysław Kindra 5 (P), Dominik Jędrzejak 5 (P), Oskar Dziok 2 (pd).
Punkty AZS AWF: Patrick Steindl 9 (P, 2pd), Mateusz Kocoń 5 (pd, K), Serhii Khaliberda 5 (P), Maciej Liedel 5 (P), Michał Pasierski 5 (P)

MG