RUGBYŚCI NIEZNACZNIE GORSI OD POSNANI

2024-04-15 12:47:43

W meczu XI kolejki I ligi rugby zawodnicy AZS AWF Warszawa nieznacznie ulegli wyżej notowanej drużynie Posnani Poznań 32:38. Mecz przyniósł wiele emocji. Poprzedziło go spotkanie rezerw Akademików, wygrane z rywalami ze Śląska.

Spotkanie z drużyną ze stolicy Wielkopolski było bardzo emocjonującym widowiskiem. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Początkowo prowadzili 5:0 goście, ale AZS szybko wyrównało, aby po dwudziestu minutach prowadzić 12:5. Jeszcze w pierwszej połowie przewaga urosła do dziesięciu oczek, ale Poznaniacy odpowiedzieli przyłożeniem. Ostatnie słowa w tej części gry należały jednak do AZS AWF Warszawa. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 22:12.

Po zmianie stron do pracy wzięli się Poznaniacy, choć pierwsze trzy punkty powędrowały na konto AZS.  Gdy po 53 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 32:19 wydawało się, że nic nie zagrozi stołecznej drużynie. Goście wykazali się jednak dużą determinacją. Po dwóch przyłożeniach w ostatniej fazie meczu Posnania wyszła na prowadzenie 32:33, a następnie zwiększyła przewagę do pięciu punktów.

Wcześniej drużyna rezerw pokonała zespół Piratów Katowice 33:22.  Oba wydarzenia, jak często ma to miejsce na stadionie rugby AZS AWF, rozgrywane były w formie sportowego pikniku, który przyciągnął spore zainteresowanie mieszkańców.