RUGBYŚCI ZDOBYLI BIAŁYSTOK

2017-05-15 13:51:40

Nie zwalniają tempa zawodnicy AZS-AWF Warszawa w rozgrywkach II ligi rugby. Tym razem bardzo pewnie pokonali na Podlasiu drużynę Rugby Białystok aż 35:6. Rywalizowały również rugbystki.

29 punktów różnicy między bielańskimi zawodnikami, a zespołem Rugby Białystok pokazuje w jak wysokiej formie znajdują się sportowcy z Marymonckiej. Choć mecz nie zaczął się po myśli AZS-AWF, ponieważ to Białostoczanie objęli prowadzenie, później punkty zdobywali już tylko Akademicy.

Najwięcej, bo aż piętnaście wywalczył Mateusz Kocoń. Przyłożenie, dwa podwyższenia i dwa karne pozwoliły mu na umocnienie się w klasyfikacji punktujących w II lidze na pierwszym miejscu, z dorobkiem 56 oczek i ośmioma przewagi nad drugim w klasyfikacji Mateuszem Bartkowiakiem z Rumii.

Drugie spotkanie w grupie zostało przełożone. Legia Warszawa jednak zdecydowanym faworytem pojedynku z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Już w najbliższy weekend przy ulicy Marymonckiej derby grupy wschodniej z Legią Warszawa, zajmującą drugie miejsce w grupie.

Rugby Białystok – AZS-AWF Warszawa 6:35 (6:15)
Punkty Białystok: Sebastian Śliwowski 6 (2K).
Punkty AZS: Mateusz Kocoń 15 (P, 2pd, 2K), Grzegorz Skowroński 5 (P), Sławomir Kuligowski 5 (P), Adam Bremer 5 (P), Karol Romański 5 (P).

Zawodniczki Akademików wzięły udział w turnieju Pucharu Polski kobiet. Tym razem zajęły piąte miejsce, czyli nieco poniżej średniej, do której przyzwyczaiły bielańskich fanów rugby. Tradycyjnie już zwyciężyła drużyna z Gdańska.