SAN JAROSŁAW WYSOKO POKONANY

2019-04-15 11:56:53

Kolejny dobry występ szczypiornistek AZS-AWF Warszawa w I lidze kobiet. W hali przy ulicy Marymonckiej zawodniczki z Bielan pokonały różnicą 7 goli zespół MKS San Jarosław. Spotkanie zakończyło się wynikiem 37:30.

O wygranej zespołu z Bielan zadecydowała głownie bardzo dobra pierwsza połowa meczu. Po 30 minutach gry zawodniczki Akademików prowadziły różnicą 7 goli 23:16. Po zmianie stron spokojne o rezultat piłkarki ręczne AZS-AWF Warszawa kontrolowały przebieg meczu, troszcząc się o to, aby ich wysoka przewaga nie została zniwelowana przez drużynę gości. Najskuteczniejszą zawodniczką AZS-AWF Warszawa była skrzydłowa Akademików – Sara Szczukocka, która dziewięciokrotnie pokonywała bramkarkę rywalek.

W tabeli rozgrywek I ligi w swojej grupie zespół z Bielan zajmuje obecnie 7 miejsce, bez większego zagrożenia spadkiem na niższe pozycje, z perspektywą wyprzedzenia Sośnicy Gliwice i AZS UMCS Lublin.

Red / fot: Marcin Selerski - marcin.biz