SEKCJA BLIND FOOTBALL W BIELAŃSKIM TURBO

2024-05-09 08:16:14

Na Bielanach swoją działalność zainaugurowała sekcja piłki nożnej osób niewidomych i niedowidzących. Sekcję blind football uruchomiła drużyna Turbo Football Academy.


Promocja blind footballu dotarła do Warszawy dzięki reprezentantom kraju w piłce nożnej, którzy chcą rozwijać tę dyscyplinę sportu. Drużyna Turbo nawiązała współpracę z ośrodkiem dla osób niewidomych i niedowidzących w Laskach, z którego do stołecznej sekcji footballu dla osób niewidomych i niedowidzących mają być rekrutowani w dużej mierze zawodnicy do zespołu Turbo.

Inauguracja sekcji połączona z integracyjnym treningiem, na którym wszyscy chętni, z burmistrzami Grzegorzem Pietruczukiem i Włodzimierzem Piątkowskim na czele, mogli zapoznać się z zasadami, odbyła się na obiekcie CRS Bielany w Parku Olszyna. - Cieszę się, że spotykamy się na Bielanach. Staramy się być dzielnicą otwartą na nowe sportowe inicjatywy i pragnę zapewnić o pełnej współracy i pomocy z naszej strony w rozwoju Państwa sekcji. Obiekty zarządzane przez naszą dzielnicę są dla Państwa otwarte. Cieszę się z kolejnej sekcji w Turbo Football Academy - podsumował Burmistrz Pietruczuk.

Duży potencjał rozwoju tego rodzaju piłki nożnej dostrzegł Maciej Witkowski z Turbo Football Academy, który również zabrał głos, a następnie odebrał piłki na inaugurację sekcji, od sponsora reprezentacji Polski. Piłki mają specjalną grzechotkę, która ułatwia jej zlokalizowanie na boisku. Gracze rywalizują w specjalnych goglach.

Blind football zadebiutował na Igrzyskach Paraolimpijskich w Atenach.

Red / fot: SK