SENSACYJNE DERBY - MAMY REMIS

2017-03-22 21:00:27

Niespodziewany obrót obrało drugie spotkanie fazy play-off II ligi seniorek pomiędzy dwiema bielańskimidrużynami. Nieoczekiwanie ESPES Sparta Warszawa pokonała 3:1 najsilniejszy do tej pory w grupie zespół AZS-AWF Warszawa.

Szczegółową relację, autorstwa portalu MazowieckaSiatkowka.pl przeczytacie poniżej:

Starcie rozpoczęło się od prowadzenia Akademiczek 5:2. Spartanki błyskawicznie wyrównały i uzyskały przewagę 5:7. Doszło do długiej walki, w której żadna ze stron nie była w stanie odskoczyć rywalkom. W końcówce AWF prowadził już 21:17 i 23:19, lecz punkty Pauliny Niedźwieckiej i Kamili Dyduły dały ESPES Sparcie wyrównanie po 23 w końcówce, a po skutecznej kontrze drugiej z wymienionych zawodniczek cieszyły się z piłki setowej. Wyrównała Małgorzata Jasek, lecz kolejne dwie wymiany należały do juniorek z Lindego, które wygrały premierową odsłonę do 24.

W drugim secie bardzo skutecznie grała ekipa trenera Andrzeja Ojrzanowskiego. Widoczne to było zwłaszcza w drugiej części odsłony, w której krok po kroku powiększały swoją przewagę. Skutecznie zagrywała i atakowała Michalina Błaszczyk, a po zakończeniu partii na tablicy wyników widniał rezultat 25:16 i 1:1 w całym meczu.

Radość zespołu trenera Ojrzanowskiego nie trwała długo, gdyż podopieczne jego byłego studenta Piotra Najmowicza rozpoczęły trzeciego seta od prowadzenia 0:4. Tym razem to Akademiczki błyskawicznie odrobiły straty i wyrównały po 5. Długo trwała walka punkt za punkt, lecz w końcówce to gospodynie prowadziły 21:18. Wówczas zespół z Lindego pokazał charakter i doprowadził do remisu 22:22, a potem rzutem na taśmę zakończył seta, nie pozwalając już AWF-owi dojść do głosu.

Po długiej równowadze w czwartym secie, młodsze zawodniczki gości od połowy partii jęły budować przewagę. Skutecznie atakowała środkowa Karolina Dąbrowska, nie ustępowały jej skrzydłowe: Dyduła, Kozyra i Kęsik. W końcówce asem serwisowym popisała się Julia Czeladko, a spotkanie zakończyło udane zbicie Kozyry po długiej wymianie.

Stan rywalizacji w fazie play-off jest znów remisowy. Trzeci mecz odbędzie się w sobotę o 18.30 w hali przy Marymonckiej.

AZS AWF UKSW Warszawa – ESPES Sparta Warszawa, 1:3  (24:26, 25:16, 22:25, 20:25)

Sparta: Matyszczak, Dyduła, Kęsik, Niedźwiecka, K.Dąbrowska, Kacprzak, Bator (libero) oraz J.Dąbrowska, Czeladko i Kozyra

AWF: Lipińska, Jasek, Baranowska, Błaszczyk, Cieśluk, Słowik, Gawlik (libero) oraz Woińska i Wydmańska.

źródło: mazowieckasiatkowka.pl /fot: Marcin Selerski - marcin.biz