SIATKARKI AZS-AWF NIEPOKONANE

2016-10-16 12:52:53

Trwa wyśmienita passa siatkarek AZS-AWF Warszawa. W swoim czwartym meczu II ligi seniorek odniosły czwarte zwycięstwo. Gorzej idzie zespołowi ESPES Sparty Warszawa, który doznał drugiej porażki z rzędu.

Przed siatkarkami AZS-AWF Warszawa w IV kolejce zmagań stało niełatwe zadanie. Musiały pokonać jedną z najmocniejszych drużyn II ligi - Bluesoft Mazovię Warszawa. Tydzień wcześniej to właśnie Mazovia odprawiła z kwitkiem ESPES Spartę Warszawa. Drugi zespół z Bielan wziął rewanż, zwyciężając na wyjeździe 3:1. W hali przy ulicy Nowowiejskiej kibice obejrzeli wyrównane zawody. Każdy z setów kończył się co najwyżej pięciopunktową wygraną jednej z drużyn. Spotkanie lepiej rozpoczęły bielańskie siatkarki, które wygrały 25:23. Gospodynie wzięły rewanż, doprowadzając do remisu. Szczęśliwie dwa ostatnie sety należały do AZS-AWF Warszawa, który wygrał do 22 i do 20.

Gorzej w rozgrywkach II ligi idzie póki co zespołowi ESPES Sparty Warszawa. Do stolicy zawitała drużyna Orła Elbląg, która do tej pory na swoim koncie miała zwycięstwo i porażkę. Niestety siatkarki z północy Polski w Warszawie wygrały gładko, w kolejnych setach zwyciężając do 15, do 20 i do 22.

Za tydzień zawodniczki AZS-AWF Warszawa spróbują wziąć rewanż za Spartę i zagrają właśnie z zespołem z Elbląga. ESPES Sparta będzie pauzowała, a już 29 października kibiców czekają derby Bielan w rozgrywkach II ligi.

Bluesoft Mazovia Warszawa - KS AZS AWF Warszawa    1:3 (23:25, 25:22, 22:25, 20:25)
ESPES Sparta Warszawa - E.Leclerc Orzeł Elbląg    0:3 (15:25, 20:25, 22:25)

MG źródło: inf. własna / fot: AZS-AWF Warszawa