SIATKARSKI RAPORT Z ROZGRYWEK KOBIET

2021-11-24 10:59:53

Siatkarki AZS AWF Warszawa rywalizujące w I lidze seniorek mają za sobą nieco słabszy okres w zmaganiach na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Po kilku porażkach drużyna Akademiczek zajmuje dwunaste miejsce w lidze. Jedną klasę rozgrywkową niżej rywalizuje Sparta Warszawa ze stabilną pozycją w tabeli.


Zawodniczki AZS AWF Warszawa po serii pojedynków z trudnymi rywalkami, nieco pogorszyły swoją sytuację w ligowej tabeli, o czym zadecydowały porażki z zespołami z Sosnowca (0:3) i Wieliczki (1:3), w efekcie których konto punktowe Akademiczek nie zwiększyło się. Po dziewięciu meczach zespół AZS AWF Warszawa legitymuje się bilansem dwóch wygranych i siedmiu porażek plasują się na dwunastym miejscu, wyprzedzając zespoły z Białegostoku i Łodzi. W następnej kolejce spotkań Akademiczki podejmą zespół z Poznania. Pełne statystyki obecnego sezonu w wykonaniu bielańskiej drużyny można znaleźć tutaj.
 
W II lidze rywalizuje kolejna bielańska drużyna – Sparta Warszawa. Spartanki w ostatnich czterech spotkaniach odniosły dwa zwycięstwa i doznały dwóch porażek.  Drużyna z Lindego w ośmiu dotychczas rozegranych konfrontacjach, połowę z nich zdołała wygrać, co pozwala zespołowi na zajmowanie obecnie czwartej pozycji w ligowej tabeli. Do miejsca premiowanego grą o I ligę siatkarki z Bielan tracą cztery punkty. Poza zasięgiem w grupie B II ligi wydaje się być mająca komplet zwycięstw Legionovia Legionowo.

Red / fot: Marcin Selerski - marcin.biz