SIEDEM KOLEJEK BEZ PORAŻKI

2017-11-19 17:08:37

Kolejne dobre wieści z I ligi piłki ręcznej. Niepokonane w tym roku w lidze zawodniczki AZS-AWF Warszawa. Tym razem po remisie w regulaminowym czasie gry, Akademiczki pokonały po rzutach karnych na wyjeździe MTS Żory.

W siódmym kolejnym meczu sezonu bielańska drużyna udowodniła, że wygranie z nią nie należy do łatwych zadań.  W Żorach lepiej spotkanie zaczęło się dla AZS-AWF Warszawa. Nasze zawodniczki zyskały niewielką przewagę, którą utrzymały do przerwy. Po 30 minutach gry było 14:12 dla bielańskiego zespołu.

Wydawało się, że druga odsłony totalnie odmieni losy tego meczu, bo to zawodniczki z Żor zaczęły grać lepiej i w pewnym momencie wyszły na wysokie prowadzenie. Było już 22:18. Stołeczna drużyna rzuciła się do odrabiania strat i okazało się to skuteczne. Ostatecznie po regulaminowym czasie gry było 29:29 i o tym, do kogo powędrują dwa punkty zadecydowały rzuty karne. Więcej zimnej krwi zachowała bielańska drużyna, która wygrała po jednastu kolejkach.

Najskuteczniejszą zawodniczką Akademiczek była zdobywczyni 9 bramek - Katarzyna Pożoga.

MTS Żory - AZS-AWF Warszawa 29:29 (12:14) - wygrana AZS-AWF po karnych
MTS Żory: Mazguła 1, Chrobok 1, Romanowska 7, Mikosz 11, Matusik 3, Wołczyk 2, Weselak 4
AZS AWF Warszawa: Pożoga 9, Szczepanik 3, Sulborska 2, Pawłowska 6, Colosenco 1, Kozak 8

Gorzej poszło drugoligowym szczypiornistom AZS-AWF Warszawa, którzy przegrali w Lulinie, pomimo jednobramkowego prowadzenia do przerwy.

AZS UMCS Lublin - AZS AWF Warszawa 31:26 (9:10)

MG / fot: marcin.biz