SIEDEMNASTA LIGOWA WYGRANA SZCZYPIORNISTEK

2023-03-28 12:03:15

Po raz siedemnasty z rzędu piłkarki ręczne AZS AWF Warszawa odniosły zwycięstwo w rozgrywkach I ligi, umacniając się na pozycji lidera swojej grupy w zmaganiach. Tym razem w meczu na szczycie Akademiczki pokonały na wyjeździe PreZero APR Radom 34:28.

Początek meczu zapowiadał duże emocje i twardą rywalizację. Gospodynie wyszły na prowadzenie 3:1, jednak z biegiem czasu Akademiczki zaczęły opanowywać sytuację i po 13. minutach prowadziły już 8:4. Przewaga 4-5 bramek utrzymywała się, w efekcie czego do przerwy AZS AWF Warszawa prowadził 16:11. Po zmianie stron Radomianki ponownie usiłowały odrobić straty, ale bezpieczna różnica wynosząca co najmniej 3 trafienia utrzymywała się.  Na kwadrans przed końcem meczu było już raczej pewne, że kolejne zwycięstwo powędruje do Warszawy. W 51. minucie przewaga wynosiła nawet 10 bramek, aby ostatecznie po końcowym gwizdku sędziego zatrzymać się na 6 golach i rezultacie 34:28.

W drużynie podopiecznych trenera Pawła Kapuścinskiego najwięcej trafień odnotowała Patrycja Kozak, która 6 razy wpisywała się na listę strzelczyń. MVP Meczu została Magdalena Chrapusta.

W I lidze wystepuje również młoda drużyna AZS AWF Warszawa, która znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli. W ostatniej kolejce zawodniczki prowadzone przez Dmytro Hrebeniuka przegrały 28:38 z drużyną z Marek. W klasyfikacji strzelczyń I ligi prowadzi zawodniczka AZS AWF Warszawa (I drużyna wystepuje pod nazwą Handball Warszawa) - Katarzyna Pożoga. Zdobywczyni 124 bramek. Trzecia jest Patrycja Drewnik z II drużyny - autorka 114 trafień.

Red / fot: Fanpage sekcji piłki ręcznej AZS AWF Warszawa