STALOWA WOLA ZDOBYTA

2018-02-12 09:35:33

Hutnik Warszawa rozegrał bardzo dobre zawody w Stalowej Woli, gdzie pokonał tamtejszą Stal 90:78. Aż 40 punktów zdobył w tym meczu Grzegorz Malewski.

„Hutnicy” potwierdzili swoją wysoką dyspozycję, wygrywając na bardzo ciężkim terenie piąty mecz z kolei. Początek spotkania zapowiadał twardą i wyrównaną grę do ostatnich minut i tak też było. W drugiej kwarcie nastąpił zryw ze strony koszykarzy z Bielan, którzy dzięki konsekwentnej grze w ataku i szczelnej obronie wypracowali 14 oczek przewagi. Gospodarze nie zamierzali się jednak poddać i dzięki determinacji, zdobywając kilka koszy z rzędu zmniejszyli przewagę do jedynie 7 punktów. „Hutnicy” mimo wszystko zachowali zimną krew w końcówce podwyższając swoje prowadzenie do 12 oczek. Ostatecznie podopieczni Marka Olesiewicza pokonali na wyjeździe Stal Stalową Wolę 90:78. Serial zwycięstw „Dumy Bielan” trwa!

Kolejny mecz koszykarze Hutnika rozegrają 17 lutego, a rywalem będzie lider grupy B Syntex Księżak Łowicz. Spotkanie odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Staffa 3/5, początek zawodów zaplanowano na godzinę 16:00.

Stal Stalowa Wola - Hutnik Warszawa 78:90 (16:18, 17:29, 22:17, 23:26)
Najskuteczniejsi gracze Hutnika: Grzegorz Malewski (40), Roman Janik (19), Wojciech Dulnik (15).