SZCZYPIORNIŚCI AZS-AWF POZA PUCHAREM

2016-10-13 18:34:41

? Niestety przygoda szczypiornistów AZS-AWF Warszawa z tegoroczną edycją Pucharu Polski zakończyła się dość szybko. Co ciekawe, wygrali oni swój mecz, jednak zadecydował walkower. Organizatorzy nie dopilnowali, aby przy Marymonckiej pojawiło się zabezpieczenie medyczne.


Rywalem stołecznego drugoligowca była drużyna beniaminka rozgrywek - MKS Jurand Kanoil Ciechanów. Akademicy pokonali rywali  34:27 (15:15), jednak zdobywając kolejne gole wiedzieli, że stoją na straconej pozycji jeśli chodzi o awans do następnej fazy rozgrywek. Wszystko przez niedopatrzenie organizatorów, którzy nie zadbali o zabezpiecznie medyczne imprezy, co uniemożliwiało rozegranie oficjalnego meczu i skutkowało... walkowerem dla gości. W efekcie w protokole meczowym zespół z Ciechanowa wygrał 10:0.

Należy mieć nadzieję, że to pierwsza i ostatnia wpadka AZS-AWF Warszawa w rozgrywkach, a sportowa złość, jaka niewątpliwie pojawiła się wśród piłkarzy z Marymonckiej, zostanie wyładowana podczas potyczki ligowej. 15 października w Lublinie AZS-AWF Warszawa zmierzy się z tamtejszym AZS UMCS Lublin.

MG źródło: inf. własna