SZCZYPIORNIŚCI BEZ PUNKTÓW

2016-03-19 22:40:38

Nieudany weekend odnotowały piłkarki ręczne i piłkarze ręczni AZS-AWF Warszawa. Drużyna seniorek przegrała we własnej hali w meczu I ligi, porażki na szczeblu II ligi doznali również seniorzy.

AZS-AWF Warszawa - Słupia Słupsk 22:24 (10:14)

Sytuacja piłkarek ręcznych AZS-AWF Warszawa staje się z każdą kolejką coraz cięższa. Akademiczki musiały pokonać Słupię Słupsk, aby nawiązać kontakt z pozostałymi drużynami w tabeli, ale ich dorobek w postaci dwóch punktów pozostał niezmieniony. Choć stołeczne zawodniczki prowadziły z Słupią Słupsk 2:1, później to rywalki prowadziły i utrzymywały w miarę bezpieczną przewagę, prowadząc do przerwy 14:10. Po zmianie stron, na dwadzieścia minut przed końcem meczu, czerwoną kartkę w zespole gości obejrzała za popchnięcie Pauliny Pawłowskiej, Katrzyna Cieśla, jednak rywalki zdołały utrzymać przewagę i wygrały 24:22.

Jak zrelacjonowały szczypiornistki AZS-AWF na swoim Facebooku o wyniku zadecydowały błędy własn, brak zbierania piłek bronionych przez Elizę Osińską oraz determinacja rywalek.

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - AZS AWF Warszawa 28:23 (15:11)

Bez punktów do Warszawy wrócą również seniorzy, którzy praktycznie od początku pozwolili rywalom ze wschodniej Polski na wypracowanie przewagi. Stołeczni zawodnicy przegrywali 5:7, 11:15, a w pewnym momencie nawet 12:19. Zawiodła skuteczność w ataku, a czasu na odrabianie strat zabrakło.

MG źródło: inf. własna / fot: AZS-AWF Warszawa piłka ręczna