SZCZYPIORNIŚCI Z PRZEŁAMANIEM, PORAŻKA SZCZYPIORNISTEK

2017-02-26 16:23:48

Zawodnicy AZS-AWF Warszawa przełamali się w rozgrywkach II ligi seniorów, zwyciężając z drużyną Szczypiorniaka Czarna Białostocka 26:23. Gorzej poszło Akademiczkom, które na zapleczu

Zawodniczki AZS-AWF Warszawa pojechały do Lublina z nadzieją na punkty, tym bardziej że w pierwszej rundzie przy ulicy Marymonckiej pokonały zespół AZS UMCS Lublin sześcioma bramkami 23:17. Pierwsza połowa, zakończona remisem, w żaden sposób nie zapowiadała tego, co stało się po zmianie stron. Po kwadransie gry w drugiej połowie meczu gospodynie z Lublina wypracowały aż siedmiobramkową przewagę (23:16). Ostatecznie przewaga wyniosła dwanaście bramek i spotkanie zakończyło się wynikiem 32:19, a Akademiczki po zmianie stron zdobyły jedynie siedem bramek. W szeregach bielańskiej drużyny najlepiej spisała się Paulina Pawłowska, która zdobyła ponad połowę bramek AZS-AWF Warszawa.

AZS UMCS Lublin - AZS-AWF Warszawa 32:19 (12:12)

MKS AZS UMCS: Gruszecka - Figiel 4, Blaszka 2, Kozak 6 (1/1), Markowicz 4, Nazar 2, Tatara 4 (0/1), Wawrzonek 1, Lasek 2, Horbowska-Zaranek 6
Karne: 1/2
Kary: 4 min. (Tatara i Horbowska-Zaranek - po 2 min)

AZS AWF: E.Osińska, Kuźmicka - Skoczeń 1, Lewandowska, Kmin 4, Rozmus 1, Sulborska 1, Kajtek 1, Pawłowska 10 (4/4)

Karne: 4/4
Kary: 6 min. (Sulborska, Kmin i Pawłowska – po 2 min.)

Lepiej poszło Akademikom w meczu drugiej ligi seniorów. Stołeczni gracze przełamali się w meczu ze Szczypiorniakiem Czarna Białostocka, rewanżując się za wysoką porażkę na Podlasiu i zwyciężając 26:23. Fragmenty meczu, nagrane przez działaczy gości, można znaleźć tutaj. Porażka była dla drużyny gości przykrą niespodzianką, o czym świadczy komentarz na oficjalnym fanpage drużyny: -Na te niepowodzenie złożyło się kilka czynników: niewymuszone błędy indywidualne w ataku, brak współpracy w obronie, głupie kary dwuminutowe. Ten mecz sprowadził naszych chłopaków na ziemię i pokazał im miejsce w szeregu II ligi - skomentowano na stronie Szczypiorniaka.

AZS-AWF Warszawa - Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 26:23

MG źródło: inf. własna / fot: flickr.com CC