SZCZYPIORNISTKI AZS-AWF POZA PUCHAREM POLSKI

2016-02-03 20:31:45

Niestety nie udało się sprawić sensacji zawodniczkom AZS-AWF Warszawa w meczu 1/8 z wyżej notowanym zespołem Olimpii Beskid Nowy Sącz. Akademiczki uległy we własnej hali zespołowi PGNiG Superligi Kobiet 23:40.

W pierwszej połowie Akademiczki były wyraźnie stremowane pojedynkiem z zespołem PGNiG Superligi Kobiet. Zespół z Nowego Sącza szybko wypracował przewagę, którą stopniowo powiększał, aby do przerwy prowadzić z bielańskimi zawodniczkami aż 21:8. O niekorzystnym rezultacie zadecydowała w dużej mierze świetna dyspozycja bramkarki z Nowego Sącza oraz znaczny przestój w grze między osiemnastą, a trzydziestą minutą. Wówczas z wyniku 6:13 szczypiornistki gości doprowadziły do rezultatu 8:21.

Dużo lepiej zaprezentowały się piłkarki ręczne ze stolicy po zmianie stron. Tę odsłonę niżej notowane Akademiczki przegrały 15:20. Warszawska drużyna zagrała skuteczniej w ofensywie, poprawiając także nieco dyspozycję w obronie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 23:40 dla zespołu z Nowego Sącza. W efekcie to zawodniczki gości wywalczyły awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

AZS-AWF Warszawa - Olimpia Beskid Nowy Sącz 23:40 (8:21)

MG źródło: ptsportowa.pl fot: Fanpage AZS-AWF Warszawa