SZCZYPIORNISTKI POKONUJĄ SOŚNICĘ

2024-01-25 11:35:57

Drużyna AZS AWF Handball Warszawa, rywalizująca na szczeblu centralnym rozgrywek I ligi, udanie rozpoczęła 2024 rok. W spotkaniu z Sośnicą Gliwice zawodniczki z Bielan zwyciężyły 36:31, odnosząc trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie.

Podopieczne trenerów Kolczyńskiego i Rydza od pierwszych minut narzuciły zajmującym ostatnie miejsce w tabeli Gliwiczankom swój styl gry, prowadząc 5:1 już po pierwszych 5 minutach gry. Przewaga oscylowała w okolicach kilku trafień i do szatni Akademiczki schodziły z wynikiem 18:14.

Po zmianie stron Gliwiczanki próbowały odrabiać straty i w 39. minucie było 21:19, jednak tego dnia to bielańskie szczypiornistki dyktowały ton, aby ostatecznie dość pewnie zwyciężyć 36:31.  Najskuteczniejszą zawodniczką Akademiczek była tego dnia autorka 11 trafień - Jagoda Lasek. Ośmiokrotnie rywalki pokonywała Magdalena Chrapusta, pięciokrotnie Julia Zając.

Rozgrywkom lideruje Ruch Chorzów, AZS AWF Handball Warszawa jest na ósmej pozycji w gronie 12 drużyn. Najskuteczniejszą zawodniczką stołecznego zespołu jest Magdalena Chrapusta, która odnotowała 48 trafień.

W grupie "C" niższej klasy rozgrywkowej rywalizują zawodniczki rezerw Akademiczek z Bielan, które plasują się na siódmej pozycji w gronie dziesięciu drużyn grupy "C". W ostatnim meczu po świetnej drugiej połowie wygrały 35:33 z tamtejszym zespołem SMS ZRPP Lublin, odrabiając z nawiązką stratę 9 goli do przerwy.

Red / fot: Marcin Selerski - marcin.biz