SZÓSTE MIEJSCE PIŁKARZY AWF

2016-06-29 14:41:25

?Solidne, szóste miejsce podczas Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej, zajęli zawodnicy Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W ćwierćfinale zmagań gracze z Bielan ulegli 0:1 zespołowi SGH.

Po bardzo dobrej postawie w rozgrywkach grupowych, w których stołeczni gracze pokonali 3:2 AWF Kraków, 2:1 AWF Poznań i 3:1 Politechnikę Opolską w zmaganiach ćwierćfinałowych warszawscy gracze musieli uznać wyższość SGH, przegrywając 0:4, a w meczu o 5. miejsce udanie za porażkę grupową zrewanżowali im się futboliści AWF Kraków, zwycięzając 1:0.

Warto dodać, że w klasyfikacji uczelni sportowych, stołeczny AWF zajął drugie miejsce po jedenastce z Krakowa. Najlepszą drużyną w kraju został Uniwersytet Rzeszowski. Organizatorem ostatnich zawodów AMP 2015/2016 był Klub Uczelniany AZS Politechniki Gdańskiej, a w zmaganiach finałowych wzięło udział piętnaście zespołów.

MG źródło: inf. własna / fot: AWF Warszawa piłka nożna i futsal