UDANA KOŃCÓWKA WRZEŚNIA DUMY BIELAN

2018-10-01 13:02:44

To był prawdziwy weekend z Hutnikiem Warszawa. W sobotę rozgrywki zainaugurowali koszykarze, równolegle rywalizowali piłkarze, a dzień później zorganizowano turniej dla dzieci ? Hutnik Całych Bielan.

Zacznijmy od futbolistów. Hutnik Warszawa wygrał na wyjeździe z Mławianką Mława 3:0, w meczu 9. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Do przerwy podopieczni Bartłomiej Walewskiego prowadzili 1:0 po trafieniu Piotra Wielgosza w 13. minucie. W doliczonym czasie Paweł Okrasa sfaulował w polu karnym. Jednak Okrasa obronił strzał z 11 metrów. Bramkarz Hutnika w pierwszej części gry skutecznie interweniował również przy dwóch innych uderzeniach. W pierwszej połowie sytuację sam na sam miał Damian Pracki, ale bramkarz obronił uderzenie. W innej sytuacji obrońca sfaulował napastnika „Dumy Bielan” wychodzącego samego na bramkarza, ale pozostało to bez reakcji sędziego. „Hutnicy” dominowali i przed przerwą powinni podwyższyć prowadzenie. W 73. minucie Bartosz Osoliński dośrodkował z rzutu rożnego, a bramkę strzałem głową zdobył Erwin Nowik. Wcześniej Łukasz Szala trafił w słupek. Następnie gospodarze dwa razy trafili w słupek i raz w poprzeczkę. Ponadto dwa strzały Mławianki przeszły tuż obok bramki. Później także dobrą okazję miał Pracki, ale trafił prosto w bramkarza. W 90. minucie w polu karnym sfaulowany został Michał Paradowski i rezultat meczu strzałem z rzutu karnego ustalił Wielgosz. Za tydzień, w sobotę, o godzinie 11, Hutnik podejmować będzie Ząbkovię Ząbki.

Ząbkovia Ząbki - Hutnik Warszawa 0:3 (0:1)
P. Wielgosz (13), E. Nowik (74), P. Wielgosz (90)

Zwycięstwem w inauguracyjnym spotkaniu rozpoczęli zmagania na II-ligowych parkietach bielańscy koszykarze pod wodzą debiutującego na ławce trenerskiej Axla Olesiewicza w meczu przeciwko AZS UMCS Lublin. Przez większość meczu to zespół z Bielan musiał gonić wynik, lecz konsekwentna gra w ostatniej kwarcie w połączeniu ze szczelną obroną przyniosły pożądany efekt w postaci 2 punktów do ligowej tabeli i ostatecznego zwycięstwa  79:73. Wynik cieszy podwójnie, gdyż po czterech meczach niemocy "Hutnicy" w końcu znaleźli sposób na pokonanie drugiej drużyny zeszłego sezonu. Za tydzień w ramach 2. kolejki koszykarze Hutnika pojadą do Stalowej Woli, gdzie zmierzą się z miejscową Stalą.

Hutnik Warszawa - AZS UMCS Lublin  79:73 (15:22, 18:18, 27:19, 19:14)
Najwięcej punktów dla Hutnika: Wojciech Dulnik 33, Patryk Jasiński 14, Maciej Cukierda 12

Na koniec weekendu Hutnik Warszawa zorganizował turniej piłkarski dla dzieci Hutnik Całych Bielan, w którym wzięło udział niemal stu zawodników z Warszawy i okolic. W zawodach zwyciężyli młodzi adepci Legia Soccer School. Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawa.

- Bardzo się cieszę, że młodzi piłkarze już po raz kolejny zawitali na Bielany na turniej, który rozgrywany jest od zeszłego roku dzięki Hutnikowi, ale także Dzielnicy Bielany, która środkami finansowymi wsparła inicjatywę dla młodych piłkarzy. Gratuluję zwycięzcom z Legii, jak również wszystkim, którzy w niedzielny poranek rywalizowali na Marymonckiej, pokazując że ruch i aktywność fizyczna może wygrać z grami komputerowymi i niezdrowym trybem życia - podsumował zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

PP / Red / fot: materiały Hutnika / materiały własne