UDANY POCZĄTEK ROKU SIATKAREK

2022-01-12 12:10:16

Bardzo dobrze weszły w 2022 rok siatkarki AZS AWF Warszawa. Zespół z Bielan na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej seniorek odniósł dwa cenne zwycięstwa – wyjazdowe i u siebie.

Oba mecze były bardzo istotne, gdyż AZS rozgrywał je z bezpośrednimi rywalkami w walce o pozostanie w I lidze. Test został zdany wzorowo.

W pierwszym tegorocznym spotkaniu zawodniczki z naszej Dzielnicy pojechały do Aleksandrowa Łódzkiego, gdzie rozegrały mecz pełen dramaturgii w pełnym tego słowa znaczeniu. Pięciosetowy pojedynek rozpoczął się o godzinie 18:00, a zakończył… w innej hali, cztery i pół godziny później. Wszystko ze względu na awarię oświetlenia w trakcie trwania meczu.

Lepiej rozpoczęły go gospodynie, które wygrały dość pewnie 25:18. Druga odsłona, gdzie grano na przewagi należała jednak do bielańskiej drużyny. Trzeciego seta ponownie gładko wygrały siatkarki Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Kujawski, jednak to nie podłamało AZS AWF Warszawa. Dwa zwycięstwa w kolejnych setach, w tym bardzo wysoko wygrany tie-break zapewniły dwa oczka zespołowi ze stolicy. Najlepszą siatkarką została Joanna Waszyńska. .

Drugi mecz 2022 roku z Bas Kombinat Białystok przyniósł zwycięstwo za trzy punkty, dzięki wygranej 3:1.  Rywalki z Podlasia zdołały urwać jedynie drugiego seta. W pozostałych pewnie zwyciężała drużyna Akademiczek.

Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Kujawski - AZS AWF Warszawa 2:3 (25:17, 25:27, 25:15, 21:25, 5:15)
AZS AWF Warszawa-  KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:1 (25:18, 18:25, 25:17, 25:19)
Skład zespołu: Nowakowska, Jedut, Kierlewicz, Latos, Waszyńska, Słowik, Rymko (L), Kosobucka (L) oraz Stafecka, Bąkiewicz, Ryglewicz, Cybulska

Po szesnastu rozegranych meczach AZS AWF Warszawa zajmuje 11 miejsce w tabeli i brakuje mu jednego, aby wydostać się ze strefy play-out, w której rywalizować będą zespoły walczące o utrzymanie w lidze. W następnej kolejce Akademiczki czeka ciężki wyjazd do Mielca.

Red / fot: Marcin Selerski - marcin.biz