WYGRANA I PORAŻKA NA POCZĄTKU SEZONU

2021-09-20 20:19:49

Rugbyści AZS AWF Warszawa rozpoczęli rozgrywki I ligi seniorów. W dwóch kolejkach odnotowali zwycięstwo i porażkę. Niestety w derbowym meczu z Legią lepsi okazali się rywale.W pierwszej kolejce spotkań Akademicy pokonali zespół Arki Rumia 25:19, swoją przewagę wypracowując w pierwszej odsłonie. Twarde warunki w drugiej kolejce postawiła bielańskiej drużynie Legia Warszawa. W pierwszej odsłonie "Wojskowi" prowadzili 7:3, aby po zmianie stron minimalnie powiększyć swoją przewagę i wygrać 21:15.

W kolejnym meczu rugbyści AZS AWF Warszawa podejmą na Marymonckiej Spartę Jarocin, która rozpoczęła sezon od dwóch wygranych i prowadzi w tabeli rozgrywek. Po pierwszych meczach najskuteczniejszym graczem Akademików jest Łukasz Ślusarczyk, który zdobył piętnaście punktów. Klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników ligi przewodzi dwóch zawodników najbliższego rywala AZS.

W tegorocznej edycji zmagań I ligi jednym z rywali bielańskiego zespołu będą zawodnicy Budowlanych Łódź, jednej z najmocniejszych drużyn ostatnich lat, która w minionym sezonie opuściła krajową czołówkę.

MG fot: oficjalna strona AZS AWF Warszawa rugby