WYGRANE DERBY Z VARSOVIĄ

2018-04-08 11:50:42

W hali liceum im. Gen. S. Maczka zawodniczki AZS-AWF Warszawa poradziły sobie po rzutach karnych z drużyną Varsovii w meczu derbowym I ligi seniorek. Gorzej w II lidze poszło Akademikom, którzy we własnej hali ulegli AZS UMCS Lublin.

Zespół Varsovii Warszawa swoje spotkania w I lidze podobnie jak Akademiczki rozgrywa na Bielanach. W hali LO im. Gen. Maczka kibice obejrzeli wyrównany mecz. Żadna z drużyn nie zdołała w tej części meczu odskoczyć na więcej niż dwie bramki przewagi. W pierwszej odsłonie bliższe korzystnego wyniku były gospodynie, ale w końcówce odsłony to AZS-AWF Warszawa odrobił straty.

Po zmianie stron to bielański AZS-AWF Warszawa wypracował sporą przewagę i na kwadrans przed końcem prowadził już 21:17. Sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie i na prowadzenie 26:24 wyszła Varsovia, aby stracić przewagę w końcówce. Ostatecznie po godzinie gry mieliśmy remis 26:26. W rzutach karnych 4:3 wygrały szczypiornistki AZS-AWF Warszawa, inkasując dwa punkty.

Varsovia Waszawa - AZS-AWF Warszawa 26:26 (13:13), karne 3:4

Drużyna AZS UMCS Lublin to bezpośredni sąsiad Akademików z Bielan w tabeli rozgrywek II ligi. Początek meczu nie zapowiadał  złego obrotu spraw. Po 6 minutach AZS-AWF Warszawa prowadził 3:1, ale już po 14 minutach na tablicy widniał rezultat 6:7. Bielański zespół walczył ambitnie i nie pozwalał w pierwszej części meczu odskoczyć rywalom, ale ostatecznie po 30 minutach gry było 13:15.

Po zmianie stron AZS-AWF Warszawa nadal utrzymywał kontakt z zespołem w Lublina. Niestety w ostatniej fazie meczu goście zaczęli powiększać przewagę i na kwadrans przed końcem było 19:23, co znacznie zmniejszało szanse na korzystny wynik. Drużyna gości kontrolowała przebieg meczu, ostatecznie pokonując osłabioną nieco drużynę z Bielan 34:27.

AZS-AWF Warszawa - AZS UMCS Lublin 27:34 (13:15)

MG / fot: Marcin Selerski - marcin.biz