ZWYCIĘSTWO HUTNIKA PRZY LINDEGO

2016-12-12 09:06:04

W niedzielne popołudnie koszykarze Hutnika Warszawa w ramach rozgrywek III ligi rozegrali spotkanie z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz zakończył się zwycięstwem Dumy Bielan 77:58.

Faworyt tego spotkania był tylko jeden, a byli nim bez wątpienia podopieczni Marka Olesiewicza. Mimo przeciwności losu koszykarze z Nowego Dworu Mazowieckiego starali się narzucić swój styl gry, stawiając trudne warunki gospodarzom. Początek należał do ekipy gości, którzy wypracowali sobie niewielką przewagę. Na szczęście „Hutnicy” szybko złapali wiatr w żagle, a pierwsze punkty dla warszawian zdobył Rafał Pstrokoński. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się czteropunktowym prowadzeniem „Dumy Bielan”, kolejne części meczu to już pewna dominacja zawodników Olesiewicza. W rezultacie kolejne kwarty kończyły się odpowiednio 40:30, 59:44 i cały mecz 77:58.
Tym samym warszawski Hutnik utrzymał pozycję lidera III ligi koszykówki mężczyzn i ma punkt przewagi nad drugim w tabeli GLKS-em Nadarzyn.

Już w najbliższy weekend bielańscy koszykarze zmierzą się na wyjeździe w derbach przyjaźni z rezerwami Legii Warszawa.

AN źródło/fot.: informacja prasowa Przemysław Popek